K. Maksvytis po pergalės Utenoje džiaugėsi auklėtinių kovingumu

2019.02.09

Lėtai rungtynes pradėjusi Klaipėdos „Neptūnas“ ekipa antrojo kėlinio pradžioje turėjo 17 taškų deficitą, tačiau klaipėdiečiai nepalūžo, po truputį naikino atsilikimą, o galiausiai, po Deivido Gailiaus dvitaškio, iš Utenos į uostamiestį išvyko su pergale rankose – „Juventus“ įveiktas 89:88.
„Koncentracija, nusiteikimas ir pasikeitusi gynybą padarė įtaką tam, kad sugrįžome į rungtynes“, – po mačo sakė Klaipėdos komandos treneris Kazys Maksvytis.
„Neptūno“ treneris džiaugėsi auklėtinių pademonstruotu charakteriu, tačiau jam labai nepatiko susitikimo startas.
„Smagu laimėti tokias rungtynes, kuriose atsilikinėjome nuo pat dvikovos pradžios, – dėstė K. Maksvytis. – Mums, treneriams, patinka tokios rungtynės, kai rungtynių pradžia nesiseka.
Varžovams davėme 17 taškų pranašumą ir tik tada pradėjome žaisti. Šitas dalykas mums nepatinka, bet patinka, kad kovėmės iki pabaigos ir rodėme dideles pastangas. Tiems, kurie stengiasi iki galo ir rodo pastangas, jiems kartais pasiseka, taip ir buvo šiandien.
Tikiuosi, kad neišeikvojame per daug jėgų prieš svarbų „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės atsakomąjį ketvirtfinalio mačą, kuris vyks antradienį namuose.“

– Kas lėmė tokį lėtą rungtynių startą?
– Jei žinočiau tiksliai, tai būčiau padaręs išvadas ir nebūtume taip pradėję. Nėra žodžių, jei duodame 17 taškų persvarą. Visiškai neveikė mūsų klasikinė tradicinė gynyba. Vėliau ją pakeitėme ir suagresyvinome, privertėme varžovus žaisti kiek kitokį krepšinį. Nors ir iš to gavome taškų, tačiau varžovai sulėtėjo, o mes po truputį mažinome skirtumą.
– Kiek svarbu buvo tai, kad dvikovos pabaigoje pramušėte tritaškius, kurie nekrito viso mačo metu?
– Tritaškiai palengvina žaidimą, tuo labiau, kad nesigynėme idealiai, tai tolimi metimai tikrai pradėjo. „Juventus“ komanda galėjo kažkiek daugiau susispausti, o mes visus taškus buvome praktiškai suvertę iš po krepšio. Sunku taip žaisti. Įkrito tritaškiai ir atsirišo rankos.
– Kiek Jus džiugina Deivido Gailiaus žaidimas?
– Rungtynių pabaigoje jis sužaidė idealiai, bet dvikovos pradžioje buvo panikos, buvo pamiršti ir deriniai. Ką jis turi, tai noro ir energijos. Tai jam padėjo rungtynių gale – tritaškiais, prasiveržimas… Mums to reikia. Jis gali pats užbaigti, gali ir kitiems sukurti. Puolime mes pasidarėme įvairesni.