K. Maksvytis po pergalės Vilniuje: „Geros emocijos ir geros pergalės stumia mus į priekį“

2018.11.03

Klaipėdos „Neptūnas“ pirmąjį „Betsafe–LKL“ čempionato ratą užbaigė aukštai iškelta galva – uostamiesčio ekipa svečiuose 78:66 pranoko Vilniaus „Rytą“ bei po pirmų devynerių rungtynių išlieka pirmoje pirmenybių vietoje.
Klaipėdos ekipos strategas Kazys Maksvytis džiaugėsi iškovota pergale, tačiau nebuvo linkęs sureikšminti rezultatų sezono pradžioje.
„Žaidimas tikrai nėra tobulas, bet turime gerą, kovingą ir darbinę atmosferą, – spaudos konferencijoje sakė „Neptūno“ treneris. – Po pirmojo rato nėra ko vertinti, galime žaisti gerai, bet po to rungtyniausime blogai ir nepateksime į atkrintamąsias varžybas ar iškrisime pirmajame etape.
Žinoma, mes neliūdime, tačiau yra dalykų, kuriuos turime tobulinti. Geros emocijos ir geros pergalės stumia mus į priekį.“
– Kas lėmė šios dienos pergalę?
– Džiaugiamės iškovoję pergalę išvykoje prieš stiprų varžovą. Turėjome motyvacijos, kažkiek pavyko išpildyti rungtynių planą. Labiausiai nepavyko kova dėl kamuolių ir rungtynių pabaigoje išlaikyti persvarą. Mes jau kelintas rungtynes žaidžiame banguotai rungtynių pabaigas. Vis dėlto pergalė išvykoje nemaža persvara – džiaugiamės ir važiuojame namo.
– Puikios Jerai Granto rungtynės. Ar buvo planas žaisti per šį vidurio puolėją?
– Taip, tai plano dalis. Jis dar žaidė prieš savo buvusį trenerį, tai irgi prisidėjo. Didžiąją laiko dalį žaidėme aukštu penketu, jei kažkas nepavykdavo – keisdavomės. Žaidėme lėtai ir klampiai, kartais man net nepatiko, kaip lėtai mes žaidėme. Vis dėlto rezultatas buvo mūsų naudai, tad nieko ir nekeitėme.
– Ar Jerai Granto metimai iš vidutinio nuotolio yra jo papildomo darbo treniruotėse rezultatas?
– Jis įgavo pasitikėjimą per pastarąsias kelerias rungtynes, ypatingai su Strasbūro SIG ekipa. Tuomet gerai atakavo iš vidutinio nuotolio. Tai nebuvo mūsų kažkokie namų darbai, bet buvo keletas situacijų, kuomet jis buvo priverstas mesti. Kaip „Rytas“ žaidžia su D. Suttonu, taip mes žaidžiame su mažu penktu vidurio puolėju. Jis gali pataikyti, jei varžovai rizikuoja. Mane tai džiugina.
– Laurynas Beliauskas per pirmąją pusę pelnė 8 taškus, kaip vertinate jo žaidimą?
– Aš jau minėjau, kad man Lauryno buvo gaila, nes jis buvo įdėjęs gerą įdirbį vasarą – prisiauginęs raumenų, visą vasarą laikėsi režimo. Tai trauma ar liga ji išmušė iš ritmo. Norėjome stipresnės antros pozicijos, bet su tokiu biudžetu likome grubiai tik su Tomu Delininkaičiu ir Laurynu, kartais ten pastumiame Kyle‘ą Weaverį. Laurynas gavo šansą ir gerai atrodė paskutinėse treniruotėse, taip pat ir Džiugas Slavinskas. Mums reikėjo jų energijos, sakiau, kad bandysime, o tai pasiteisino.
Kai pirmoje pusėje išsiveržėme 10 taškų persvara, tai daugiausiai buvo jo iniciatyva.
– Kam pavyko geriausiai gintis prieš Dominique‘ą Suttoną ir ar nenustebino jo trys tritaškiai?
– Kaip jie rizikavo su J. Grantu, taip mes rizikavome su D. Suttonu. Nepasakyčiau, kad gerai apsigynėme. Tie tritaškiai yra mūsų taktikos dalis. Negaliu sakyti, kad susitvarkėme – jis buvo vienas geriausių jų žaidėjų. Ypatingai jautėsi tie taškai iš po krepšio.
– Ar jautėsi varžovų šviežumo trūkumas po ilgos kelionės?
– Nežinau, turbūt viename portale bus straipsnio pavadinimas, kad „persvarą iššvaistęs „Neptūnas“ šiaip ne taip laimėjo prieš po kelionės pavargusį „Rytą“.“ (šypsosi). Mes žiūrime savo tikslus, turėjome didelių bėdų – Lorenzo Williamsas sirguliavo, Kyle‘as Weaveris žaidė su pasukta čiurna, bet rodė charakterį. Žiūrime savo daržą, ruošėmės, turėjome planus, o „Rytas“ tegul žiūri į save.