K. Maksvytis prieš atkrintamąsias: „Antroji vieta – istorija, viską reikės įrodyti iš naujo“

2019.05.09

Klaipėdos „Neptūnas“ reguliarųjį „Betsafe–LKL“ sezoną uždarė pirmuoju šį sezoną pralaimėjimu Kauno „Žalgiriui“.
Atkrintamosios „Švyturio“ arenoje startuos gegužės 15-ąją, trečiadienį, o bilietai į pirmąjį ketvirtfinalio serijos mūšį su Prienų „Skycop“ prekyboje pasirodys jau rytoj.
Uostamiesčio ekipa šios dienos dvikovoje Kaune poilsio suteikė naudingiausiam krepšininkui Jerai Grantui, o mačo metu daug progų pasireikšti sulaukė jaunieji „Neptūno“ žaidėjai.
Klaipėdos ekipoje šiandien debiutavo 21-erių įžaidėjas Tadas Pažėra, kuris per 8 minutes pelnė 4 taškus.
„Noriu pasveikinti „Žalgirį“ su pergale, – spaudos konferenciją pradėjo Kazys Maksvytis. – Šias rungtynes žaidėme rimtai nusiteikę, turėjome tikslą šiek tiek pažaisti su rungtynių laiku, kad žaidėjai nepervargtų ar negautų traumos.
Davėme pailsėti J. Grantui, kuriam nieko baisaus nėra nutikę. Šiek tiek nepatiko žaidėjų nusiteikimas, jautėsi, kad dvikova nieko nelėmė, ypatingai trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose.
Kas nudžiugino, tai jaunimas, kuris grąžino intrigą į rungtynes. Kovėmės iki galo, o dabar laukiame atkrintamųjų.“

Reguliariajame „Betsafe–LKL“ sezone „Neptūnas“ iškovojo 28 pergales bei užėmė antrąją vietą, o tai yra geriausias rezultatas uostamiesčio klubo istorijoje.
K. Maksvytis džiaugėsi pasiekimu, bet jau žvelgė į artimiausią ateitį – ketvirtfinalio seriją prieš „Skycop“ krepšininkus.
„Manau, kad esame pasiruošę atkrintamosioms, – dėstė „Neptūno“ treneris. – Jeigu šiandien būtų buvęs ketvirtfinalis – gerai, žiūrėsime, kaip bus po savaitės.
Paskutinį ratą sužaidėme gana neblogai (8 pergalės ir 1 pralaimėjimas), bet antroji vieta jau yra istorija, viską reikės įrodyti iš naujo. Turime trapų namų aikštės pranašumą, bet žaisime iki dviejų pergalių. Viską gali lemti vienerios arba dvejos rungtynės. Turėsime viską įrodyti iš naujo, kad galime būti mažiausiai antri.“
Šį sezoną klaipėdiečiai su „Skycop“ krepšininkai buvo susitikę šešis kartus – keturis sykius „Betsafe – LKL“ reguliariajame sezone bei du kartus „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje.
Nors per šešerias rungtynes „Neptūnas“ iškovojo penkias pergales, tačiau K. Maksvytis prieš atkrintamųjų startą nebuvo linkęs nurašyti varžovų.
„Visi kalba, kad „Skycop“ turėtų pavargti ar neištempti, bet žinome, kad jie yra patyrę, moka žaisti tokias atsakingas ir įtemptas rungtynes. Prienų krepšininkai tokių mačų per savo karjeras yra žaidę daug. Kažkiek yra nerimo, žinoma, bet bandysime laimėti energija ir protu“, – teigė Klaipėdos ekipos vairininkas.