K. Maksvytis: „Tikri vyrai nusišluosto ašaras ir padaro išvadas“

2019.02.17

Ambicijų „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverte turėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ liko tuščiomis. Kazio Maksvyčio kariauna tiek pusfinalyje, tiek kovoje dėl bronzos medalių pralaimėjo skaudžiai ir į uostamiestį grįžta nuleistomis galvomis.
„Likome ta viena komanda, kuri grįš iš turnyro nuleistomis galvomis, – apmaudo neslėpė „Neptūno“ treneris K. Maksvytis. – Tikrai turėjome ambicijų, bet, kaip matėte patys, sužaidėme tragiškai. Sužaidėme tragiškiausią savaitgalį ir tragiškiausias rungtynes šį sezoną – tiek vakar, tiek šiandien.
Mes buvome kaip medžiotojas, kuris pirmiausia bandė sumedžioti didelį grobį – šerną ar stirną. Vėliau bandėme gauti riebų kiškį, bet grįžtame iš medžioklės tuščiomis. Šiek tiek tai neramina, nes tai buvo lyg trumpas atkrintamųjų varžybų modelis. Neramina, kaip sužaidėme svarbias rungtynes. Dabar nelieka nieko kito, tik grįžti namo, padaryti išvadas, žaisti toliau krepšinį.
Šiandien pralaimėjimą lėmė psichologinė būsena. Atrodo, kad noro buvo, kamuolius laimėjome bene dvigubai, tačiau atsirado nepasitikėjimas, pradėjome drebėti – mesti ar ne. Nugalėjo tie, kurie šiandien buvo geresni.“
– Kaip tokios dvejos prastos rungtynės gali komandai atsiliepti sezone?
– Turbūt dvejopai. Gali numušti mūsų ambicijas ir ūpą, bet tikri vyrai nusišluosto ašaras, snarglius ir padaro išvadas bei kaunasi toliau. Tikiuosi, kad bus antras scenarijus ir mes šio savaitgalio pasimokinsime.
– Kokios priežastys lėmė, kad pakilime buvęs „Neptūnas“ taip staiga sugriuvo?
– Dabar labai karšta, kad darytume kažkokias išvadas. Žinoma, nepadėjo mums tai, kad žaidėme be Jerai Granto. Tokiai komandai, kaip mūsų, kuri turi šiek tiek mažesnę rotaciją, tokio žaidėjo netektis atsiliepia skaudžiai.
Bet nereikia ieškoti pasiteisinimų, Panevėžio ekipa irgi neturėjo savo didelio žmogaus, turėjo tokias pat galimybes, kaip mes. Norėčiau sakyti, kad perdegėme psichologiškai. Atrodo, kad mokame žaisti krepšinį, dar mokėjome prieš savaitę.
Ką manote apie trečios vietos prasmę taurės turnyre?
– Lietuvoje tai yra nuo seno, sakyčiau, kad tai geras dalykas, mes esame prie to įpratę. Užsienyje tai nėra darome, amerikiečiai ar ispanai prie to nėra pratę. Jiems atrodo, kad žaidžia tik dėl pirmos vietos. Manau, kad Lietuvoje turime stiprią komandą Kauno „Žalgirį“ ir šalia esantį Vilniaus „Rytą“, tad tai yra puiki galimybė kitiems klubams iškovoti kažkokį medalį. Manau, kad Lietuviams reikia tokio turnyro.