Karjeros rungtynes sužaidęs M. Girdžiūnas nukalė pergalę „Neptūnui“

2022.12.12

Klaipėdos „Neptūnas“ iškovojo penktąją pergalę „Betsafe-LKL“. Rezultatu 86:79 (30:23, 15:21, 21:19, 20:16) uostamiesčio ekipa palaužė Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ komandą, o vakaro žvaigžde tapo M. Girdžiūnas, kuris surengė karjeros pasirodymą: pirmajame kėlinyje pelnė net 24 taškus, o iš viso surinko 40. Tai buvo Mindaugo karjeros pelnytų taškų rekordas „Betsafe-LKL“.

Rungtynių starte klaipėdiečių puolimas veikė nepriekaištingai: per 5 minutes uostamiesčio ekipa pelnė 16 taškų, iš kurių 13 – M. Girdžiūnas. Nors svečiai ir turėjo sugerti skaudžius „Neptūno“ lyderio smūgius, bet kėdainiečiai palaikė kovinį atstumą (18:13). M. Girdžiūno tempiamas „Neptūnas“ po pirmojo kėlinio turėjo 7 taškų pranašumą (30:23), o pastarasis per 10 žaidimo minučių pelnė net 24 taškus.

Antrąjį ketvirtį atidarė D. Gailius, kuris pridėjo taiklų dvitaškį, o komandas skyrė 9 taškai (32:23). Visgi G. Petrausko auklėtiniai atsilikimą pamažu tirpdė, o iki pirmosios susitikimo dalies pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes turėjo ir 6 taškų persvarą (36:42). Vis dėlto uostamiesčio klubas pirmąją dvikovos dalį užbaigė laimėdamas atkarpą 9:2 ir susigrąžino minimalų pranašumą (45:44).

Trečiasis kėlinys, kaip ir visos rungtynės, klostėsi atkakliai ir kovingai. Pirmaujanti komanda keitėsi dažnai, bet nei vienai nei kitai nepavyko atitrūkti didesniu taškų skirtumu. Kai R. Gustys realizavo abu baudų metimus, „Neptūnas“ įgijo 5 taškų pranašumą (66:61). A. Žagars prieš lemiamą kėlinį Kėdainių ekipos deficitą dar spėjo sumažinti iki 3 taškų (66:63).

Ketvirtąjį kėlinį klaipėdiečiai pradėjo 5 taškais be atsako: M. Vaitkus smeigė tritaškį, o D. Gailius pridėjo 2 taškus ir šeimininkai susikrovė 8 taškų persvarą (71:63). Vis dėlto netikėtas snaiperis D. Lavrinovičius pataikė du tritaškius metimus ir skirtumas tarp komandų vėl tapo tik 2 taškai (73:71). Dar kelias minutes komandos rungtyniavo atkakliai, o po M. Brazio auklėtinių sėkmingų atakų, tuo pačiu atsakydavo ir G. Petrausko kariauna. Kai A. Žagars sumetė abu baudų metimus, komandas ir vėl teskyrė 2 taškai (78:76), bet per likusias 5 susitikimo minutes, „Neptūnas“ Savo varžovams leido pelnyti vos 3 taškus, o komandinį žaidimą pademonstravę neptūniečiai išsaugojo pergalę savo rankose. Vyšnia ant torto rungtynėse tapo fenomenalų pasirodymą surengusio M. Girdžiūno 40-asis taškas, kurį jis pelnė baudos metimu, lydimas sirgalių skanduočių.

Klaipėdos „Neptūnas“: M. Girdžiūnas 40 (4 atk.kam, 7 tritaškiai), D. Gailius 11 (5 atk.kam.), R. Malmanis 8 (5 atk.kam.), M. Vaitkus 7.

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“: A. Žagars 20 (6 rez.perd.), T. Lambrecht’as (11 atk.kam.), D. Lavrinovičius ir B. Davison – visi po 14, D. Doualla 9 (7 atk.kam.).