Karjeros rungtynes sužaidęs O. Pleikys vedė „Neptūną“ į triuškinamą pergalę

2022.11.24

Klaipėdos „Neptūnas“ pasismagino Prienuose ir iškovojo užtikrintą pergalę „Citadele-KMT“ prieš „Labas-Gas“ komandą rezultatu 72:105 (14:23, 15:30, 22:26, 21:26). Jau po dviejų kėlinių komandas skyrė 24 taškai, o ketvirtjame kėlinyje N. Mineikis pridėjo ir simbolinį – 100-ąjį „Neptūno“ tašką.

Klaipėdiečiai rungtynes pradėjo 4-iais taškais be atsako, bet 5-iais atsakė prieniškiai. Visgi puolime solidžiai atrodęs „Neptūnas“ bėgo į priekį ir besibaigiant ketvirčiui turėjo 6 taškų persavarą. Gražiausią susitikimo epizodą kėlinio pabaigoje sukūrė M. Jogėla, iš varžovų perėmęs kamuolį ir paskutinėmis sekundėmis smeigęs tolimą metimą (14:23).

O. Pleikys ir M. Vaitkus antrojo ketvirčio pradžioje suteikė svečiams dviženklę persvarą (14:28). Prienai skirtumą tarp komandų buvo sumažinę iki 10-ies, bet užsikūrę D. Gailius ir O. Pleikys prieš ilgąją pertrauką tiesiog talžė varžovų gynybą. Po dviejų kėlinių komandas skyrė net 24 taškai (29:53).

Per pirmąsias dvidešimt minučių, pastebimiausiai uostamiesčio klubo gretose buvo jau minėti D. Gailius ir O. Pleikys, atitinkamai pelnę 15 ir 12 taškų.

M. Brazio auklėtiniams puikiai pavyko išnaudoti situacijas po varžovų klaidų. „Labas-Gas“ pirmoje rungtynių dalyje suklydo 9 kartus, o „Neptūnas“ iš varžovų klaidų surinko 13 taškų.

Trečiajame kėlinyje Prienų ekipa nebuvo linkusi kapituliuoti ir beveik viso ketvirčio metu turėjo neženklią persvarą, bet M. Jogėla kėlinio pabaigoje pelnė 5 taškus paeiliui ir padėjo klaipėdiečiams laimėti dar vieną ketvirtį ir turėti didžiausią pranašumą šiame susitikime (51:79).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje O. Pleikys pelnė du taškus su varžovo pražanga, o komandas skyrė jau 30 taškų (51:81). Per likusį laiką svečiai savo varžovams neleido net pagalvoti apie deficito mažinimą. Klaipėdiečiai rungtynes pabaigė užtikrintai ir pergalingai.

Šiose rungtynėse klaipėdiečiams negalėjo padėti A. Wiley, kuris apsinuodijo maistu ir liko gydytis namuose.

Klaipėdos „Neptūnas“: D. Gailius 20 (4 atk.kam.), O. Pleikys 18 (9 atk.kam.), M. Jogėla 16 (4 per.kam.), M. White’as 12 (6 rez.perd.), M. Girdžiūnas 9 (4 atk.kam.).

Prienų „Labas-Gas“: D. Domarkas 18, B. Brown’as (4 rez. perd.) ir J. Jogminas (5 atk.kam.) – po 11.