Kazys Maksvytis prieš pusfinalio seriją: „Jėgų taupytis nežadame“

2018.05.28

„Jėgų taupytis nežadame.  Eisime ir kausimės, kiek galėsime. Bandysime kabintis į pusfinalio seriją, o kaip mums pavyks – žiūrėsime“, – prieš šio vakaro pirmąsias Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio tarp Klaipėdos „Neptūno“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ serijos iki trijų pergalių rungtynes kalbėjo neptūniečių vyr. treneris Kazys Maksvytis.   
Rungtynių šįvakar Vilniaus „Siemens“ arenoje pradžia – 18.50 val.  Rungtynes tiesiogiai iš sostinės transliuos BTV televizija.
„Nors turėjome šiokių tokių bėdų: virusą buvo pasigavęs ir šeštadienį į ligoninę vyko mūsų įžaidėjas Brandonas Fieldsas, tačiau jis su komanda išvyko į Vilnių ir turėtų mums padėti. Įtariama, kad jis buvo apsinuodijęs maistu. Šįvakar mums padėti turėtų ir Tomas Delininkaitis bei Jerry Johnsonas. Jie išsigydė traumas ir yra pasiruošę kovoti”, – akcentavo K. Maksvytis.
Vilniuje neptūniečiams negalės padėti čiurnos traumą besigydantis  Arūnas Mikalauskas, vietoj jo į sostinę išvyko kitas jaunimo komandos atstovas Džiugas Slavinskas.
Kalbėdamas apie „Neptūno“  komandos galimybes, K. Maksvytis buvo atviras.
„Dvikovos favoritai yra vilniečiai. „Lietuvos rytas“ demonstruoja gerą sportinę formą, atrodo grėsmingai. Manau, bus įdomu. Jei pastebėjote, kad mano komandos įsibėgėja vėliau, tikiuosi, kad mes dabar įsibėgėjome ir duosime gerą kovą“, – sakė jis.
Tai, kad klaipėdiečiai gali nugalėti „Lietuvos rytą, šį sezoną buvo įrodyta du kartus.
Pirmą kartą tai įvyko 2017 m. lapkričio 18 dieną, kai Klaipėdoje „Neptūnas“ triumfavo rezultatu 81:76.
Vilniečiams šis pralaimėjimas buvo skaudus tuo, kad būtent „Neptūnas“ nutraukė įspūdingą 13 iš eilės „Lietuvos ryto“ pergalių seriją.
Vėliau, 2018 metų kovo 18 dieną, kai „Neptūno“  ekipoje nebeliko trijų svarbių žaidėjų – Juano Palacioso (išvyko į Turkiją),  Arno Butkevičiaus ir Mindaugą Girdžiūnos (iškeliavo į „Lietuvos rytą“), klaipėdiečiai net ir be šių žaidėjų sugebėjo nugalėti „Lietuvos rytą“ ne bet kur, o Vilniuje dviženkliu skirtumu – 99:86.
„Neptūno“ ir „Lietuvos ryto“ keliai LKL pusfinalyje buvo susikirtę ir 2015-2016 metų sezoną ir tąkart neptūniečiai seriją po atkaklios kovos laimėjo rezultatu 3:2. Negana to, lemiamos serijos rungtynės buvo žaidžiamos Vilniuje ir triumfavo būtent klaipėdiečiai – 73:72.
Taigi, „Neptūnas“ tąkart kovėsi LKL finale, o vilniečiai tenkinosi kova dėl bronzos medalių.
Praėjusį sezoną šių komandų keliai susikirto mažajame finale ir serija taip pat buvo labai atkakli – 2:2, tačiau lemiamas serijos rungtynes ir bronzos medalius laimėjo vilniečiai (75:66).
Antrosios šio sezono pusfinalio serijos rungtynės tarp „Neptūno“ ir „Lietuvos ryto“ vyks gegužės 30 dieną (trečiadienį) 18.50 val. Klaipėdoje, „Švyturio“ arenoje, trečiosios – birželio 2 dieną (šeštadienį) 18.50 val. Vilniuje.
Bilietus į Neptūno“ namų rungtynes platina Bilietai.LT. Juos galite įsigyti paspaudę ČIA.
Jei reikės ketvirtųjų ir penktųjų pusfinalio serijos rungtynių, jos vyks birželio 4 dieną (pirmadienį) Klaipėdoje ir birželio 6 dieną (trečiadienį) Vilniuje.
Priminsime, kad „Neptūnas“ LKL ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių 3:1 nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“, o „Lietuvos rytas“ ketvirtfinalyje turėjo mažiau vargo – 3:0 sudorojo Utenos „Juventus“ ekipą.