Kazys Maksvytis: „Reikia pripažinti, kad perdegėme“

2019.02.16

Klaipėdos „Neptūnas“ pirmajame ketvirtyje patyrė nokautą po kurio nebeatsigavo. Vilniaus „Rytas“ klaipėdiečiams per pirmąsias 10 minučių atseikėjo 9 tritaškius, iš kurių 5 – pataikė žaidėjas, iš kurio to nebuvo tikėtasi – sostinės komandos kapitonas Chrisas Krameris.
Uostamiesčio ekipos treneris Kazys Maksvytis pripažino, kad jo kariauna perdegė, tačiau klaipėdiečiai pasiryžę į namus grįžti su bronzos apdovanojimais.
„Noriu pasveikinti „Rytą“ su pergale, – po pralaimėjimo sakė K. Maksvytis. – Jie nuo rungtynių pradžios mus tiesiog nokautavo. Po pirmo nokauto bandėme atsikelti, bet iškart sugriuvome.
Visų pirmą, tai Ch. Krameris pirmas sudavė mums nokautą su savo penkiais tritaškiais, tuomet sugriuvome – gavome taškų greitame puolime, ką buvome akcentavę.
Mūsų startiniai žaidėjai pelnė tik 20 taškų, labai prastai pradėjome. Šiandien pralaimėjome, bet rytoj bandysime kovoti dėl bronzos medalių.“
– Kas nutiko Jerai Grantui?
– J. Grantą kamuoja pėdos skausmai, jis nebegalėjo tęsti rungtynių, o tai turėjo įtakos tokiam blogam mūsų startui. Žinojome, kad jam skauda koją, bet bandėme su mažesniu krūviu ir vaistais tai išspręsti, bet nepavyko.
Manau, kad labai maža tikimybė, jog jis galės žaisti rytoj. Jei šiandien negalėjo tęsti, turbūt reikės poilsio ar kažko rimčiau.
– Per pirmą ketvirtį „Rytas“ pataikė 9 tolimus metimus iš 11, kiek tame buvo taktinių klaidų?
– Iš tų 9 tritaškių 5 įmetė Ch. Krameris. Turbūt reikia pasakyti, kad tai buvo trenerio taktinė klaida, jog pasirinkome tokią gynybos sistemą prieš jį.
Turėjome keisti gynybą prieš Ch. Kramerį. Sumetė penkis tritaškius, tai reikėjo keisti. Gale vėl grįžome prie pirminės taktikos – neveikė nei mūsų „under“ gynyba, nei mūsų „step-out“, nei „switch“.
Pirmoje pusėje praleidome 57 taškus. Tai buvo ir iš streso, ir iš blogos komunikacijos. Reikia pripažinti, kad perdegėme ir blogai pasiruošėme.
– Kaip pakeitė rungtynių planą greitai surinktos Osvaldo Olisevičiaus pražangos?
– Labai sunku buvo kontroliuoti rungtynes ir viską. Tiek pirmame kėlinyje, tiek antrajame mes susirinkome greitas asmenines pražangas. Tai nebuvo taktinės pražangos, stabdant greitą puolimą. Pražangos lygioje vietoje, o tai užlaikė mūsų gynybą. Manau, kad Osvaldas perdegė – viena bauda, antra, iškart trečia. Pražangos iš streso ir ne patirties.
– Kaip vertinate emocinį foną, ar komanda nenuleido rankų anksčiau laiko?
– Pasirodė, nors tai akcentavau. Kai atsirado „Ryto“ persvara, tuomet atsirado panika, pradėjome žaisti po vieną. Minutės pertraukėlės metu turėjau puse minutės pakelti balsą, kad surinkčiau visus žaidėjus į krūvą. Kažkokie nepažįstami, galbūt stresas. Šiandien buvo labai sunku vadovauti savo komandai.
Turėjome ambicijų tiek aš, tiek komanda atvykti į Vilnių ir parodyti kažką daugiau, tačiau nepavyko. Nėra ką daryti, reikia pripažinti „Ryto“ pergalę.