Ketvirtojo kėlinio pabaigą solidžiau sužaidusi „Neptūnas-Akvaservis“ iškovojo dramatišką pergalę prieš „Perlą“

2019.11.14

Įtemptose rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ nugalėjo Vilniaus „Perlo“ komandą rezultatu 85:83 (20:17, 18:18, 21:21, 26:27).

Rungtynes „Neptūnas-Akvaservis“ pradėjo taikliu tritaškiu, tačiau po to sekė 7:0 laimėta vilniečių atkarpa. Vis dėlto uostamiesčio komanda nepasimetė, jie varžovus prisivijo, o po Dovydo Romančenkos taiklaus dvitaškio rezultatą persvėrė savo naudai (8:7). Žaidimas pirmajame kėlinyje buvo labai banguotas, abi komandos keitėsi taikliais metimais ir nė viena nesugebėjo susikrauti didesnio pranašumo. Vis gi „Neptūnas-Akvaservis“ kapitonas Dovydas Romančenko ketvirčiui artėjant prie pabaigos smeigė tritaškį metimą ir išvedė savo komandą į priekį, o pats pelnė jau septintąjį savo tašką (20:17).

Kaip ir pirmasis kėlinys, taip ir antrasis prasidėjo abiejų komandų atkarpomis be atsako. Pirmieji geriau startavo klaipėdiečiai, ketvirtį pradėję 4:0, tačiau vėliau sekė vilniečių eilė. Jie surengė spurtą, kurį laimėjo 10:0 (27:24). Beveik identiškame kėlinuke komandos ir vėl keitėsi taikliais metimais, tačiau vėl nė viena negalėjo susikrauti solidesnio pranašumo. Kėlinuko pabaigoje buvo prasižengta prieš Nojų Mineikį, kuris atliko trijų taškų metimą. Šaltakraujiškai sumetęs visus tris baudos metimus, prieš ilgąją pertrauką grąžino savo komandai trijų taškų pranašumą (38:35).

Vaizdas aikštėje po pertraukos nesikeitė – abi komandos keitėsi taiklais metimais, tačiau kaip ir pirmoje pusėje, nė viena nesusikrovė didesnio pranašumo. Visą ketvirtį pirmavę Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ vyrai neleido vilniečiams perimti rungtynių iniciatyvos. Rezultatyviausias rungtynių kėlinys baigėsi lygiosiomis 21:21 (59:56).

Ketvirtąjį kėlinį Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai pradėjo taikliu tritaškiu metimu, kurį realizavo Nojus Mineikis. Po pastarojo trijų taškų vertės metimo, „Perlas“ surengė spurtą 4:0 (60:62). Vis dėlto kaip ir viso susitikimo metu klaipėdiečiai nepasimetė ir iškart atsakė savo taikliais metimais. Kėliniui įpusėjus Klaipėdos komanda pamažu didino atotrūkį, o po dar vieno taiklaus jau minėto Nojaus Mineikio tritaškio metimo pranašumas išaugo iki rekordinio – 10 taškų (77:67). Bet vėl gi sako žodį tarė vilniečiai, kurie nesudėjo ginklų ir „Neptūnas-Akvaservis“ turėtą pranašumą sumažino perpus (72:77). Gerą bangą pagavę vilniečiai ir toliau sėkmingai atakavo klaipėdiečius, kurie rungtynių pabaigoje niekaip nesugebėjo pralaužti varžovų gynybos. Po taiklaus baudos, „Perlas“ persvėrė rezultatą savo naudai (81:80), kas privertė Klaipėdos komandos vyriausiąjį trenerį sukviesti savo auklėtinius pasitarimui. Po minutės pertraukėlės Adomas Sidarevičius realizavo du baudų metimus, o rungtynes „uždarė“ eilinį tritaškį smeigęs Nojus Mineikis.

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“: Nojus Mineikis 19,Dovydas Romančenko 17 Klaidas Metrikis 13.

Vilniaus „Perlas“: Ąžuolas Tubelis 28, Augustas Marčiulionis 19, Einaras Tubutis 16 (9 atk.kam).