Ketvirtojo kėlinio pabaigoje sustojęs „Neptūnas“ krito Vilniuje

2021.02.23

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkės kibo į atlapus Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komandai tačiau turėjo pripažinti vilniečių pranašumą 50:72 (10:15, 10:20, 19:18, 11:19).
Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai. Abi komandos taškų pelnyti nesugebėjo trejas minutes, bet pirmosios savo taškų sąskaitą atidarė šeimininkės. Nors pirmajame ketvirtyje kova vyko gan atkakliai, vis dėlto vilnietės savo pranašumą pradėjo įrodinėti šiam besibaigiant. Geriau kėlinio pabaigą sužaidusios Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės įgijo 5-ių taškų pranašumą (10:15).
Tiek pirmajame, tiek antrajame kėliniuose „Neptūnui“ sunkiai sekėsi pelnyti taškus. Klaipėdietės buvo supančiotos šeimininkių gynyboje, o „Kibirkštis-MRU“, nors ir pamažu, didino turimą pranašumą. Pastaroji komanda antrąjį ketvirtį laimėjo 10 taškų, o skirtumas tarp komandų išaugo iki 15-os (20:35).
Po ilgosios pertraukos vilnietės įjungė aukštesnę pavarą ir vienu metu buvo įgijusios rekordinę, net 21 taško persvarą. Tačiau ginklų sudėti „Neptūnas“ nebuvo pasiruošęs – surengė 8:0 spurtą ir sumažino deficitą iki 13-os (34:47). Ketvirčio pabaigoje komandos apsikeitė keliomis sėkmingomis atakomis, tačiau didžiausias Klaipėdos galvos skausmas buvo asmeninės pražangos. Andra Gabalytė dar trečiojo kėlinio pradžioje užsidirbo 4-ąją asmeninę, o Dalia Donskichytė prasižengusi gynyboje nesutiko su teisėjų sprendimu ir buvo nubausta technine pražanga, kuri jai buvo penktoji ir eliminavo Dalią iš rungtynių. Kėlinį laimėjusios vienu tašku, klaipėdietės prieš lemiamą atkarpą atsilikinėjo 14 (39:53).
Ketvirtasis kėlinys prasidėjo labai sėkmingai uostamiesčio komandai: Agnė Černeckytė įmetė 6 taškus iš eilės, Andra Gabalytė pridėjo tritaškį ir Vilniaus komandos pranašumas ištirpo iki 6-ių (48:54). Visgi šeimininkės intrigą greitai numalšino, kurios spurtavo 7:0 ir įgijo saugesnę 13-os taškų persvarą (48:61). Netrukus penktąją asmeninę pražangą užsidirbo ir viena „Neptūno“ lyderių Andra Gabalytė. Rungtynių pabaigoje ginklų puolime neradusios klaipėdietės turėjo pripažinti čempionių pranašumą ir rungtynes pralaimėjo.
Klaipėdos „Neptūnas“: Gintarė Paulauskaitė ir Agnė Černeckytė po 12, Andra Gabalytė 10.
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“: Gabrielė Šulskė 18, Jaqcueline Luna-Casto 16, Livija Sakevičiūtė 14, Justina Miknaitė 13.