„Kibirkšties-MRU“ šturmo rungtynių pabaigoje neatlaikęs „Neptūnas“ pralaimėjo Klaipėdoje

2021.02.26

Padus moterų lygos čempionėms pasvilinusios Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkės subyrėjo lemiamu metu ir turėjo pripažinti Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ pranašumą antrą sykį šią savaitę 41:58 (5:11, 12:16, 13:13, 11:18).
Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių aikštėje dominavo gynyba. Ypač sunkiai taškus rinkti sekėsi „Neptūno“ merginoms, kurios per visą pirmąjį ketvirtį įmetė vos 5 taškus. Vilnietėms puolime sekėsi kiek geriau, tačiau pataikymo procentas pirmajame kėlinyje šlubavo abiejuose aikštės pusėse (5:11).
Antrojo kėlinio pradžioje „Neptūno“ puolimas pagerėjo ir skirtumas tarp komandų ėmė tirpti. Klaipėdos komandai fatališkai nekrito tolimi metimai, kurių pirmoje rungtynių pusėje prametė visus 13. Iki antrojo ketvirčio pabaigos likus žaisti 4:25, uostamiesčio komanda visiškai sustojo puolime – nepelnė nei vieno taško. Tuo tarpų „Kibirkštis-MRU“ nors ir ne ženkliai, tačiau didino turimą pranašumą. Gausybė netaiklių metimų ir klaidų per pirmuosius du kėlinius bylojo apie žemą rezultatyvumą pirmoje rungtynių pusėje (17:27).
Po ilgosios pertraukos „Neptūno“ reikalai puolime negerėjo. Tritaškiai ir toliau nekrito, o ir iš artimesnių distancijų susiskurti daug progų nepavykdavo. „Kibirkštis-MRU“ naudojosi uostamiesčio komandos sunkumais ir didino turimą persvarą. Po Kristės Timofejevos tritaškio metimo, kuris buvo pirmasis šiose rungtynėse, skirtumas tarp komandų išaugo iki rekordinio – 15-os taškų (19:34). Ketvirčio pabaigoje Agnė Černeckytė inicijavo „Neptūno“ spurtą. Pastaroji įmetė pirmąjį komandos tritaškį metimą, realizavo du taiklius baudos metimus, LigitaTamutytė pridėjo dar vieną dvitaškį ir skirtumas tarp komandų ištirpo iki 11 (29:40). Kėlinio pabaigoje Gintarė Paulauskaitė realizavo vieną baudos metimą iš dviejų ir dar labiau sumažino savo komandos atsilikimą (30:40).
Ketvirtajame kėlinyje Andros Gabalytės auklėtinės kilo į lemiamą šturmą. Gintarė Paulauskaitė ir Agnė Černeckytė smeigė po tritaškį, Dalia Donskichytė pridėjo taiklų dvitaškį metimą, o Gitautas Kievinas matydamas, kad jo komandos žaidimas visiškai nesiklijuoja, paprašė minutės pertraukėlės (38:40). Po pasitarimo lygos čempionės tiesiog bėgte nubėgo į priekį nepalikdamos jokių vilčių „Neptūnui“. „Kibirkštis-MRU“ rungtynių pabaigoje spurtavo 18:0 ir taip nulėmė rungtynių baigtį.
Ionna Mckenzie dėl čiurnos traumos nebuvo registruota rungtynėms.
Klaipėdos „Neptūnas“: Agnė Černeckytė 16, Gintarė Paulauskaitė 8 (4 blk).
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“: Jacqueline Luna-Castro 14, Kristė Timofejeva 11, Justina Miknaitė 10.