Klaido Metrikio tritaškis išplėšė „Neptūnas-Akvaservis” pergalę

2020.03.05

Pratęsimo pareikalavusiose rungtynėse, Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ paskutinėmis sekundėmis palaužė Šakių „Vyčio“ komandą 90:89 (26:19, 20:21, 20:20, 14:20, 10:9).
Susitikimą sėkmingiau pradėjo „Neptūnas-Akvaservis“ komanda, o didžiausi to kaltininkai buvo Klaidas Metrikis ir Deividas Rasys. Sužaidus lygiai puse pirmojo ketvirčio, rezultatas buvo 16:10, o „Vytį“ labiausiai gelbėjo Paulius Beliavičius pataikęs 2 tritaškius. Aukšto tempo kėlinys buvo pažymėtas daugybe tolimų metimų bei trumpomis pozicinėmis atakomis. Po Dovydo Romančenko taiklaus tritaškio metimo, „Neptūno-Akvaservis“ persvara šoktelėjo iki 7 taškų (26:19).
Antrasis kėlinys visiškai nepriminė pirmojo. Abi ekipos ilgiau laikė kamuolį pozicinėse atakose, krito rezultatyvumas. Vis dėlto Klaipėdos komanda neprisileido savo varžovų ir laikėsi arti dviženklio pranašumo. O jį pagaliau pasieki pavyko Lukui Kreišmontui, pelnius du lengvus taškus (37:27). Nepatenkintas vaizdu aikštelėje, „Vyčio“ ekipos treneris Erikas Kučiauskas paprašė minutės pertraukėlės, o po jos Šakių komanda įmetė du tritaškius iš eilės. Tada atėjo laikas Audriui Mineikiui prašyti pasitarimo. Po jo sekė kelios sėkmingos Šakių komandos atakos, tačiau sėkmingiau prieš ilgąją pertrauką sužaidė „Neptūnas-Akvaservis“ pelnęs 7 taškus iš eilės (46:40).
Su milžinišku užsidegimu ir energija trečiąjį ketvirtį pradėję uostamiesčio krepšininkai nuo pirmų minučių didino turimą persvarą. Susikrovę rekordinį 17 taškų pranašumą, „Neptūnas-Akvaservis“ atsipalaidavo, o tuo naudotis pradėjo svečiai iš Šakių. Prieš ketvirtą kėlinį pastarieji surengė 11:0 atkarpą ir deficitą sumažino iki 6 taškų (66:60).
Ketvirtojo kėlinio pradžia, kaip ir trečiojo pabaiga, buvo labai kovinga. Praradę turėtą persvarą klaipėdiečiai krito į duobę, o „Vytis“ pamažu artėjo prie savo varžovų. Likus žaisti 4 minutes iki rungtynių pabaigos, „Vytis“ išlygino rezultatą (73:73). Paskutinės minutės buvo kupinos įtampos. Paulius Semaška tiksliu dvitaškiu metimu išvedė savo komandą į priekį (78:80), tačiau kitoje atakoje rezultatą išlygino Klaidas Metrikis pataikęs sudėtingą metimą iš po krepšio. Paskutinę ketvirtojo ketvirčio ataką rengęs „Vytis“ nesugebėjo užpulti.
Pratęsimą sėkmingiau pradėjo šeimininkai vedami Luko Kreišmanto, kuris pelnė pirmus 5 savo komandos taškus. Vis dėlto „Vytis“ nebuvo linkęs pasiduoti ir vienu metu turėjo dviejų taškų persvarą, tačiau Klaidas Metrikis smeigė tritaškį metimą ir persvėrė rungtynių rezultatą savo komandos naudai. Paskutinę ataką rengę Šakių komandos krepšininkai nesugebėjo užpulti, o Klaido Metrikio tritaškis tapo pergalingu.
Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“: Klaidas Metrikis 21, Vytautas Šarakauskas 16 (12 atk.kam), Deividas Rasys 16, Lukas Kreišmontas 15 (7 atk.kam).
Šakių „Vytis“: Paulius Beliavičius 27, Darjušas Lavrinovičius 19, Marijus Užupis 15, Paulius Semaška 12 (9 rez.perd).