Klaipėdos derbyje – sunki „Neptūno“ pergalė

2020.12.04

Po atkaklios kovos Klaipėdos „Neptūnas“ uostamiesčio derbyje antrą kartą šį sezoną nugalėjo LCC tarptautinį universitetą 61:59 (14:12, 17:20, 16:9, 14:18).
Komandos rungtynes pradėjo ganėtinai slogiai su daug broko žaidime, bet aukštesnis tempas įsivyravo įpusėjus ketvirčiui, o prie to smarkiai prisidėjo Dominyka Paliulytė smeigusi du iš eilės tritaškius. Pirmasis kėlinys buvo pažymėtas ganėtinai dideliu pražangų ir klaidų skaičiumi, tačiau  „Neptūnas“ vis dėlto įgijo dviejų taškų pranašumą (14:12).
Antrasis ketvirtis buvo kiek rezultatyvesnis už pirmąjį, nors netaiklių metimų netrūko, abi komandos solidžiai kovoja dėl kamuolių po varžovių krepšiu. Didžiausias galvos skausmas „Neptūno“ merginoms buvo tritaškiai metimai, kurių jos per pirmąją pusę pataikė vos 4 iš 21. Prieš ilgąją pertrauką LCC tarptautinis universitetas pirmavo vienu tašku (34:33).
Po ilgosios pertraukos „Neptūnas“ perėmė iniciatyvą į savo rankas. Jei po antrojo ketvirčio pastaroji komanda turėjo vieno taško deficitą, tai sužaidus 4 minutes trečiajame kėlinyje jau pirmavo penkiais taškais (38:33). Klaipėdietės vienu metu turėjo ir dešimties taškų persvarą, tačiau besibaigiant ketvirčiui LCC spėjo deficitą aptirpdyti iki šešių taškų (47:41).
Ketvirtasis kėlinys žadėjo intrigą rungtynių pabaigoje. LCC naudojosi netaikliais „Neptūno“ metimais ir net buvo priartėję iki 2 taškų, bet patirtis ir šaltesnis protas vėl leido atstatyti Klaipėdos komandai kiek didesnę persvarą (55:47). Vis dėlto LCC tarptautinis universitetas savyje rado jėgų ir ketvirtojo kėlinio pabaigoje prisivijo varžoves. Rezultatui esant 60:57, Laurita Jurčiūtė turėjo progą išlyginti rezultatą, bet jos tritaštis metimas skriejo pro šalį.
 
Klaipėdos „Neptūnas“: Agnė Černeckytė 14, Ionna McKenzie 12 (19 atk.kam), Ligita Tamutytė 11 (10 atk.kam).
LCC tarptautinis universitetas: Laurita Jurčiūtė 28, Austė Jurevičiūtė 13.