KMT ketvirtfinalio startas Prienuose baigėsi lygybe

2019.01.03

Klaipėdos „Neptūnas“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio atsakomajame mače uostamiestyje privalės pasiekti pergalę.
Tai paaiškėjo šios dienos dvikovoje Prienuose, kuriuose Kazio Maksvyčio kariaunos ir „Skycop“ mačas baigėsi lygiu rezultatu 85:85 (18:21, 26:21, 27:20, 14:23).
Atsakomasis susitikimas Klaipėdoje, kur spręsis patekimas į KMT finalo ketvertą, vyks vasario 12-ąją.
„Žvelgiant bendrai, tai turime antrąsias rungtynes namuose, galėsime ten bandyti įgauti pranašumą. Kitą vertus, žaisime su Prienų ekipa, kuri yra patyrusi ir žino, kaip žaisti tokias rungtynes.
Labiausiai nesmagu dėl ketvirto kėlinio. Turėjome persvarą ir iniciatyvą savo rankose, bet lengva ranka ją atidavėme. Pasidavėme puolimui ir užmiršome gynybą. Belieka tikėtis, kad namuose pasieksime savo tikslą“, – po mačo sakė Kazys Maksvytis.
„Neptūnas“ po trijų kėlinių buvo nutolęs per 9 taškų atstumą (71:62), tačiau aikštelės šeimininkai anksčiau laiko nebuvo linkę pasiduoti. Žygimanto Janavičiaus vedami prieniškiai per 2 minutes pelnė 7 taškus be atsako, o klaipėdiečių pranašumas ištirpo iki 2 taškų (71:69).
Darjušo Lavrinovičiaus baudų metimai išlygino rezultatą (80:80), tačiau kitoje atakoje tritaškį smeigęs Gytis Masiulis pelnė pirmuosius savo taškus šioje dvikovoje.
Likus 15 sekundžių iki susitikimo pabaigos „Neptūnas“ turėjo minimalią persvarą (85:84) bei kamuolį savo rankose, tačiau apmaudžiai Lorenzo Williamsas suklydo, o neleistinai „Skycop“ puolėją Mike‘ą Brueswitzą stabdęs Kyle‘as Weaveris buvo nubaustas nesportine pražanga.
Vis dėlto Prienų legionierius realizavo vos vieną baudos metimą. Negana to, pražanga puolime buvo nubaustas „Skycop“ vidurio puolėjas Anthony Lee.
Lemiamą ataką savo rankose turėję uostamiesčio ekipos krepšininkai taškų nepelnė, tad dvikova baigėsi taikiu rezultatu 85:85.

„Žinoma, mums treneriams nepatinka, kai rungtynėms laimimos puolimo dėka, – apie auklėtinių gynybą kalbėjo K. Maksvytis. – Norėtųsi geresnės gynybos. Šiandien, atrodė, kad tai pasieksime, tačiau pirmas ir paskutinis kėlinys mums sugadino šią statistiką.
Rungtynes su Prienų krepšininkais visada laimėdavome antroje pusėje, o dabar gavosi priešingai. Nežinau, ar tai duobelė, ar ne. Tikiuosi, kad ne.“
Sunkiai rungtynes pradėjęs „Neptūnas“ dvikovos pradžioje leido varžovams įgyti 9 taškų persvarą (10:19).
Vis dėlto Tomo Delininkaičio tempiami svečiai prieš antrąjį kėlinį deficitą sumažino iki 3 taškų (18:21), o prieš ilgąją pertrauką išsiveržė į priekį – 44:42.
„Neptūnui“ per pirmuosius du kėlinius net 30 iš 44 taškų surinko atsarginiai krepšininkai, kai tuo metu „Skycop“ nuo suolo kylantys žaidėjai pelnė vos 8 taškus iš 42.

Kitą susitikimą uostamiesčio ekipa žais jau artėjantį sekmadienį, kuomet 17.20 val. „Švyturio“ arenoje priims Kauno „Žalgirį“.
„Neptūnas“: Jerai Grantas 18 (9 atk. kam., 30 naud. bal.), Tomas Delininkaitis 14, Osvaldas Olisevičius 13, Lorenzo Williamsas ir Paulius Dambrauskas – po 7.
„Skycop“: Mike‘as Brueswitzas 23 (8 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius 16, Žygimantas Janavičius 13, Gintaras Leonavičius 11.