Kovoje iki paskutinių sekundžių – sunki „Neptūno“ pergalė

2022.11.21

Klaipėdos „Neptūnas“ iškovojo ketvirtąją pergalę paeiliui. Šįkart „Betsafe-LKL“ uostamiesčio ekipa susitiko su Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ komanda ir rezultatu 67:71 (21:15, 16:18, 17:23, 13:15) nukovė varžovus. Klampiose ir atkakliose rungtynėse, M. Brazio auklėtiniai tik susitikimo pabaigoje palaužė šeimininkų pasipriešinimą.

Rungtynių starte komandos žaidė apylygiai ir nei vienai ekipai nepavyko į priekį išsiveržti didesniu taškų skirtumu. Puikų taiklumą pirmajame kėlinyje demonstravo N. Mineikis, pataikęs visus tris tolimus metimus, o trečiuoju suteikė minimalią persvarą „Neptūnui“ (14:15). Visgi tai buvo paskutiniai svečių taškai šiame kėlinyje, o „Nevėžis-Optibet“ prieš ketvirčio pabaigą spurtavo 7:0 ir įgijo 6 taškų pranašumą (21:15).

Nesužaidus nei minutės antrajame ketvirtyje, po kelių sėkmingų epizodų puolime, šeimininkai susikrovė dviženklę persvarą (26:16). Vis dėlto „Neptūnas“ deficitą sumažino iki 3 taškų, po laimėtos 7:0 atkarpos (26:23). Antrajame kėlinyje likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes, M. Vaitkus dviem taikliais baudų metimais rezultatą išlygino, bet G. Petrausko komanda prieš ilgąją pertrauką pelnė 4 taškus be atsako ir susigrąžino pranašumą (37:33).

Pirmoje susitikimo dalyje „Neptūno“ achilo kulnas buvo atkovoti kamuoliai ir antrieji varžovų šansai po jų (11:5).

Po ilgosios pertraukos klaipėdiečiai pradėjo greičiau žaisti puolime ir tai davė rezultatą: varžovai dažnais atvejais nesugebėdavo laiku grįžti į gynybą, o tuo naudojosi M. Brazio auklėtiniai. Geriausią rungtynių ketvirtį sužaidęs „Neptūnas“ ne tik panaikino deficitą, bet ir susigrąžino dviejų taškų pranašumą (54:56).

Ketvirtajame kėlinyje tęsėsi įtempta ir atkakli kova: vos tik „Neptūnas“ pelnydavo taškus, tuo pačiu atsakydavo ir „Nevėžis-Optibet“, o tai neleido svečiams dar labiau padidinti atotrūkio. A. Žagars taikliu metimu suteikė šeimininkams vieno taško pranašumą, bet D. Gailius kitoje aikštės pusėje smeigė tolimą metimą ir išprovokavo varžovo pražangą, taip pelnydamas 4 taškus vienos atakos metu (64:67). Kėdainių ekipa savo ruožtu turėjo kelias progas rezultatui išlyginti, bet metimai skriejo pro šalį. Likus žaisti 25 sekundėms, M. Jogėla realizavo vieną iš dviejų baudų metimų (64:68). Kosminį tritaškį nuo lentos pataikė B. Davison’as, o komandas skyrė vos vienas taškas (67:68). Pražangų taktiką taikę kėdainiečiai privertė nuo baudų metimų linijos suklysti D. Gailių, kuris pataikė vieną iš dviejų (67:69). Po minutės pertraukėlės savo ataką rengė šeimininkai, bet jų metimas tikslo nepasiekė. Pražangą išprovokavęs D. Gailius dar sykį stojo mesti baudų metimų, bet šįkart jo ranka nesudrebėjo – šaltakraujiškai pataikė abu ir taip užtvirtino „Neptūno“ pergalę (67:71).

Klaipėdos „Neptūnas“: D. Gailius 17 (3 atk.kam.), N. Mineikis 14, M. Jogėla 12 (7 atk.kam, 3 blk.), Ž. Janavičius 8 (5 atk.kam, 4 rez.perd.).

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“: P. Petrilevičius 16 (11 atk.kam.), A. Žagars 13, B. Davison’as 12 (6 atk.kam.).