L. Tamutytės ir M. Dias duetas „Neptūnui“ nukalė septintąją pergalę „Douglas Baltijos čempionate“

2021.12.11

Pasipriešinimo nesulaukęs ir lengvą pergalę iškovojęs Klaipėdos „Neptūnas“ (7/1) reabilitavosi po paskutinio pralaimėjimo Vilniuje. Šį kartą „Douglas Baltijos čempionate“ buvo įveikta komanda iš Estijos sostinės – Talino „Ulikool“ (2/8) rezultatu 87:40 (23:9, 20:10, 23:12, 21:9).
Nuo pirmų susitikimo minučių kontrolę į savo rankas perėmęs „Neptūnas“ sužaidus vos 5 minutes įgijo dviženklę persvara. Puikiai rungtyniavusi Ligita Tamutytė vedė klaipėdietes į priekį. Puikiai tiek gynyboje, tiek puolime žaidusios šeimininkės pirmąjį ketvirtį laimėjo rezultatu 23:9.
Antrajame kėlinyje prie kolegės L. Tamutytės prisijungė ir legionierė Maisa Dias, truktelėjusi uostamiesčio ekipą į priekį. Taip pat solidų kėlinį sužaidęs „Neptūnas“ prieš ilgąją pertrauką pirmavo daugiau nei užtikrintai (43:19).
Klaipėdietės puikiai rinko taškus po varžovių klaidų (9:2), ir taip pat antraisiais bandymais (9:2).
Apsukų ir po ilgosios pertraukos nemažinusios Andros Gabalytės auklėtinės sulig kiekviena ataka didino persvarą. Puikiai trečiame kėlinyje rungtyniavo jau minėta M. Dias. Ji per 10 žaidimo minučių surinko tiek pat taškų.
Ketvirtajame kėlinyje Klaipėdos ekipa kiek atleido vadžias, o to pasekoje ketvirtis klostėsi apylygiai. Vis dėlto susitikimo pabaigoje „neptūnietės“ dar sykį įjungė aukštesnę pavarą, o triuškinamą pranašumą tik dar labiau padidino.
Nuostabiai rungtyniavusios L. Tamutytė ir M.Dias abi pagerino sezono rezultatyvumo rekordus, pelniusios atitinkamai 25 ir 22 taškus.
Klaipėdos „Neptūnas“: Ligita Tamutytė 25 (6 atk.kam), Maisa Dias 22 (11 atk.kam), Dominyka Paliulytė 15, Agnė Černeckytė 8 ( 4 rez.perd), Dalia Donskichytė 3 (10 atk.kam, 6 rez.perd).
Tallinn „Ulikool“: Laina Mesila-Kaarmann 18 (7 atk.kam), Merike Anderson 12.