Lemiamu metu šalies čempionų spurto neatlaikęs „Neptūnas“ pralaimėjo Kaune

2021.10.10

Jėgų ketvirtajame kėlinyje pritrūkę Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai turėjo pripažinti Kauno „Žalgirio“ pranašumą, kurie rungtynes laimėjo rezultatu 98:79 (23:19, 20:23, 23:19, 32:18).
Užtikrintai rungtynes pradėjęs „Neptūnas“ po 4 žaidimo minučių turėjo 7 taškų pranašumą (8:15). Visgi šalies čempionai ne tik greitai sumažino deficitą, tačiau ir persvėrė rezultatą savo naudai. Po pirmojo ketvirčio pastarieji jau pirmavo keturiais taškais (23:19).
Antrojo kėlinio viduryje „Žalgiris“ įgijo dviženklę persvarą, bet puikaus Beno Griciūno žaidimo dėka, klaipėdiečiai prieš ilgąją pertrauką atsilikimą sumažino iki minimalaus (43:42).
Puikią pirmąją rungtynių dalį sužaidęs B.Griciūnas pelnė 15 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.
Spurtu 4:0 trečiąjį ketvirtį pradėję Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai įgijo 3 taškų pranašumą (43:46). Vis dėlto kauniečiai pataikė 3 tritaškius iš eilės surengdami 9:0 spurtą ir susigrąžindami 7 taškų persvarą (58:51). Ginklų nesudėję uostamiesčio komandos krepšininkai sėkmingai sužaidė paskutines trečiojo kėlinio minutes ir neleido varžovams atitolti.
Ketvirtojo kėlinio pradžioje permainingai žaidė tiek neptūniečiai, tiek žalgiriečiai. Susikrovę 10-ties taškų pranašumą, šeimininkai leido spurtuoti svečiams 5:0 ir deficitą sumažinti perpus. Tokiu pačiu spurtu atsakė ir Kauno komanda. Ekipas dar sykį skyrė 10 taškų (79:69). Daugiau rezervų turėję kauniečiai susitikimo pabaigoje rungtynes perlaužė ir iškovojo pergalę.
Pasiruošimo metu su Kauno komanda, nugaros traumą patyrė komandos lyderis Deividas Gailius, kuris šiandien buvo priverstas dvikovą praleisti.
Klaipėdos „Neptūnas“: Benas Griciūnas 23 (7 atk.kam), Edgaras Želionis 13, Martynas Mažeika ir Nojus Mineikis – po 10.
Kauno „Žalgiris“: Emmanuel Mudiay 18 (7 rez.perd), Niels Giffey 16, Janis Strelnieks 13, Marek Blaževič ir Artūras Milaknis – po 12.