Lemiamu metu suklydęs „Neptūnas“ į Klaipėdą grįžta su pralaimėjimu

2023.05.05

Atkakliose rungtynėse „Neptūnas“ turėjo pripažinti skaudų pralaimėjimą Utenoje. Nors pirmoji rungtynių dalis uostamiesčio ekipai buvo gana sėkminga, lemiamu metu suklydęs uostamiesčio klubas  dviem taškais nusileido Utenos „Uniclub casino – Juventus“ komandai 85:83 (13:19, 25:18, 22:21, 25:25).

Pirmasis kėlinys „Neptūno“ ekipai prasidėjo nerezultatyviai, kol iniciatyvos nesiėmė aukštaūgis R. Gustys. Du jo taiklūs dvitaškiai išlygino rezultatą 4:4. „Neptūno“ spurtas tęsėsi ir po puikaus O. Pleikio pasirodymo aikštelėje svečių persvara vis didėjo (8:13). Šeimininkai bandė vytis klaipėdiečius, tačiau M. Jogėlos dėjimas ir kėlinio pabaigoje įmestas tritaškis padidino pranašumą šešiais taškais (13:19).

Antroji kėlinio pradžia taip pat buvo sėkmingesnė Klaipėdos ekipai, tačiau Utenos ekipa kėlinio viduryje išlygino rezultatą 24:24. Šeimininkams klystant, baudų metimus sumetęs M. Girdžiūnas savo komandą vėl išvedė į priekį (26:27). Utenos ekipa bandė naikinti deficitą, bet M. Jogėlos dėjimas ir O. Pleikio geras žaidimas po krepšiu vėl leido susigrąžinti iniciatyvą (32:35). Vis dėlto ketvirtį sėkmingiau užbaigė Utenos komanda ir į ilgąją pertrauką išėjo su minimalia persvara (38:37).

Po ilgosios pertraukos sugrįžusios komandos žaidė dar įtemptesnį žaidimą. Kėlinio pradžioje „Neptūnas“ spurtavo 2:8. Tačiau šeimininkai nepasidavė šiam puolimui ir sužaidus keturias ketvirčio minutes lygino rezultatą 45:45. O. Pleikys realizavęs savo metimą komandą tempė į priekį, bet po kelių tikslių varžovų atakų, klaipėdiečiai buvo priversti imti minutės pertraukėlę. Sugrįžęs po jos, „Neptūnas“ parodė savo jėgą. O. Pleikio atkovotas kamuolys ir perdavimas R. Gusčiui panaikino klaipėdiečių susikrautą taškų deficitą (50:50). Deja po to, klaipėdiečiams vėl teko vytis varžovus, bet kėlinio pabaigoje du M. Jogėlos tritaškiai vėl išlygino rezultatą 58:58. Pačioje pabaigoje uostamiesčio ekipai apsiginti nepavyko ir kėlinys baigėsi 60:58.

Pati atkakliausia atkarpa sėkmingiau prasidėjo „Neptūnui“. Su tvirtu puolimu klaipėdiečiai per pirmąją šią kėlinio dalį įgijo keturių taškų pranašumą (65:69). Bet juo džiaugtis ilgai neptūniečiams nepavyko, nes Utenos ekipa išsiveržė į priekį (71:69). „Neptūnas“ su tuo nesitaigstė ir M. Jogėlos trečiasis dėjimas vėl leido „Neptūnui“ būti priekyje (74:77). Po šio dėjimo varžovai vėl ėmėsi iniciatyvos, bet ją sustabdė Ž. Janavičiaus dvitaškis (83:83). Sekanti Utenos ataka baigėsi sėkmingai ir „Neptūnui“ likus mažiau nei minutei vėl teko vytis varžovus (85:83). Paskutinio ketvirčio pabaigoje, tiksint paskutinėms sekundėms „Neptūno“ komanda prarado kamuolį ir turėjo pripažinti pralaimėjimą prieš „Juventus“ komandą (85:83).

„Neptūnas“: M. Jogėla 25 (5 atk. kam.), O. Pleikys 17 (8 atk. kam.), R. Gustys 15 (13 atk. kam., 4 rez. perd.), Ž. Janavičius 12 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), D. Gailius 11.

„Juventus“: J. Davis 32 (32 naud.), M. Gecevičius 16 (5 atk. kam.), R. Lynchas 11 (3 blok.), Ž. Skučas 10 (5 atk. kam.).