LKL siužetas: „Neptūnas“ – sunkumus įveikęs ir kasmet į apdovanojimus besitaikantis klubas

2019.05.29

Klaipėdos „Neptūnui“ šie metai nėra eiliniai – uostamiesčio komanda švęs 55-ąjį gimtadienį.
Ekipa aukščiausioje Lietuvos krepšinio lygoje rungtyniauja nuo pat jos įkūrimo 1993-aisiais, o jau po trejų metų prie jos prisijungė ir dabartinis komandos sporto direktorius Donatas Zavackas.
„Lyginti dabartinį „Neptūną“ su tų laikų komanda tiesiog nėra prasmės. Visai kitas organizacijos lygis, dabar turime ir naują areną, tad lyginti šių dalykų tiesiog negalima“, – LKL TV komandai pasakojo D. Zavackas.
Tam, kad pirmą kartą pasiektų pusfinalį, klaipėdiečiams prireikė lygiai 10 metų, dar po tiek pat komanda pirmą kartą iškovojo medalius.
2014-aisiais pavyko užfiksuoti istorinį pasiekimą ir pirmą kartą ekipos istorijoje patekti į LKL finalą.
https://www.instagram.com/p/BxuTAhfi4cv/
Tą sezoną puikiai prisimena dabartinis komandos strategas Kazys Maksvytis, prie komandos vairo stovėjęs ir tada.
„Visas kelias prasidėjo dar ketvirtfinalyje, kai po labai sunkios kovos palaužėme „Šiaulius“. Kitame etape, dėl gerai sukritusių aplinkybių, susitikome su Prienų komanda, kai kitame pusfinalyje žaidė „Žalgiris“ su „Lietuvos rytu“, tada mums sparnai užaugo dar labiau. Visi mes buvome nauji – ne tik trenerių štabas, bet ir administracija, gydytojai. Visi kartu augome ir grūdinomės“, – LKL TV komandai kalbėjo K. Maksvytis.
Po puikaus sezono komanda pirmą kartą gavo šansą žengti į pajėgiausią Europos klubinio krepšinio turnyrą ir išbandyti jėgas Eurolygoje. Tai mena ir komandą į priekį tada vedęs Deividas Gailius.
„Prieš startuojant tikrai buvo nežinomybė, svarstėme, ko galima tikėtis. Tada pradėjome žaisti, laiminėti, priešinomės pajėgiausioms komandoms, buvo tikrai smagu“, – kalbėjo ir dabar uostamiestyje žaidžiantis krašto puolėjas.
Jam antrino ir komandos kapitonas Simas Galdikas.
„Per tą aukso amžių mes pakeitėme miesto, Lietuvos žmonių suvokimą apie tai, kas yra „Neptūnas“ ir tikrai pakilome į aukštesnį lygį“, – kalbėjo vidurio puolėjas.
Komandos atstovai pripažįsta, jog sezonas Eurolygoje atsiliepė fiziškai ir vėliau pradėjo stigti jėgų vietiniame fronte.
„Buvome netoli patekimo į kitą etapą, tačiau labai išsisėmėme Eurolygoje, pritrūko jėgų paskutinėje sezono stadijoje, finišavome tik ketvirti ir buvome labai nusivylę“, – prisiminė K. Maksvytis.
Nusivylimą komanda patyrė ir praėjusiame sezone, kai dėl didelių finansinių problemų komandos likimas buvo pakibęs ant plauko. Nors streso turėjo tiek treneriai, tiek žaidėjai, tačiau didžiulė atsakomybė tada krito ant sporto direktoriaus pareigas tik pradėjusio eiti D. Zavacko pečių.
„Galiu pasakyti, jog, atėjęs į komandą ne pačiu palankiausiu laiku, patirties tikrai įgavau, bet nenorėčiau sakyti, kad viskas buvo taip blogai, kaip buvo piešiama. Sunkumų buvo, tačiau džiugu, kad atsirado Klaipėdoje mylinčių krepšinį žmonių ir prisidėjo“, – pasakojo klaipėdiečių sporto direktorius.
Didelį vaidmenį tada turėjo ir komandos veteranai, kaip Tomas Delininkaitis ar Renaldas Seibutis, kurie tikrai turėjo gerus pasiūlymus išvykti, tačiau to nepadarė. Demonstravome tą vienybę ir tai leido gerai sukovoti pusfinalio serijoje su „Lietuvos ryto“ komanda“.
Pilnas LKL TV siužetas apie Klaipėdos „Neptūną“ su trenerio ir žaidėjų mintimis – jūsų dėmesiui žemiau: