Lygos lyderių dvikovoje pergalę iškovojo „Neptūnas-Akvaservis“

2019.10.31

Po atkaklių ir nervingų rungtynių tarp Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ ir Marijampolės „Sūduvos-Mantinga“ pergalę švenčia Klaipėdos komanda 76:75 (21:22, 19:20, 20:13, 16:20).
Rungtynes abi komandos pradėjo sėkmingomis atakomis, o kai Herkaus Kumpio tritaškis metimas suplėšė „Sūduvos-Mantingos“ tinklelį rezultatas tapo lygus 5:5. Tuomet Marijampolės ekipa surengė spurtą 8:0 (13:5). Visą ketvirtį atsilikinėję Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ krepšininkai sugebėjo, po Deivido Rasio tritaškio, persverti rezultatą savo naudai, tačiau staigią paskutinę kėlinio ataką surengę marijampoliečiai įmetė du taškus ir laimėjo kėlinuką minimaliu skirtumu (21:22).
Antrasis kėlinys prasidėjo marijampoliečių taikliu tolimu metimu, bet Tomo Gaidamavičiaus auklėtinių tai nepaveikė ir jie pamažu ne tik mažino deficitą, bet ir pavertė tą deficitą pranašumu (30:29). Atrodo, kad Klaido Metrikio riešo trauma puikiai išgijo, o po jo eilinių dviejų taškų, pastarasis dar pridėjo taiklų baudos metimą ir savo sąskaitoje turėjo jau 16 taškų (34:32). Po šio epizodo marijampoliečiai spurtavo 6:0 ir įgijo 4 taškų persvarą (34:38). Kėlinio pabaigoje komandos dar spėjo apsikeisti keliomis rezultatyviomis atakomis, o prieš ilgąją pertrauką „Sūduva-Mantinga“ į rūbinę nuėjo turėdami trapią, dviejų taškų persvarą.
Po ilgosios pertraukos geriau startavo marijampoliečiai, kurie sužaidus tris minutes jau įgijo 7 taškų pranašumą (53:46). Bet į tai klaipėdiečiai atsakė atkarpa 7:0, kuomet Vytautas Šarakauskas smeigė tritaškį metimą (53:53). Ketvirčio pabaigą solidžiau sužaidė „Neptūnas-Akvaservis“, kurie po Mato Vaitkaus taiklaus dvitaškio metimo įgijo 5 taškų persvarą. Marijampoliečiai kėlinuko pabaigoje dar turėjo kelis šansus sumažinti deficitą, tačiau jų metimai skriejo pro šalį (60:55).
Ketvirtasis rungtynių kėlinys prasidėjo įtemptai. Po techninės vyriausiojo trenerio Tomo Gaidamavičiaus pražangos ir trijų pataikytų Martyno Zigmantavičiaus baudų metimų klaipėdiečių pranašumas ištirpo iki vieno metimo (64:62). Iki rungtynių pabaigos likus žaisti penkioms minutėms Gintautas Matulis išlygino rezultatą (66:66), bet čia pat Adomas Sidarevičius ėmėsi iniciatyvos įmesdamas dvitaškį metimą, kas privertė marijampoliečių trenerį Povilą Šakinį prašyti minutės pertraukėlės. Susitikimo pabaigoje abi komandos įjungė aukštesnes pavaras gindamiesi ir sunkiai rinko taškus. Vis dėlto likus žaisti kiek mažiau nei dviems minutėms, Gintautas Matulis šaltakraujiškai smeigė tritaškį metimą (73:72), o tai privertė Tomą Gaidamavičių prašyti minutės pertraukėlės. Po jos sekė netaiklus Luko Kreišmanto tritaškis metimas, bet kitoje aikštės pusėje pajūrio komanda sugebėjo apsiginti, o vėliau iniciatyvos ėmęsis Klaidas Metrikis įmetė du baudos metimus ir minimalų pranašumą sugrąžino savo komandai (74:73). Vis dėlto kitoje atakoje svarstyklės dar kartą apsivertė ir po Šarūno Beniušio taiklaus metimo iš po krepšio vėl gi minimalų pranašumą įgijo marijampoliečiai (75:74), o Tomas Gaidamavičius paprašė minutės pertraukėlės. Po jos iniciatyvą į savo rankas čiupo rungtynių lyderis Klaidas Metrikis, kuris po netaiklaus Luko Kreišmonto metimo atkovojo kamuolį ir įmetė dvitaškį. Paskutinėje atakoje „Sūduva-Mantinga“ nesurengė sėkmingos atakos.
Tai buvo aštuntoji iš eilės Klaipėdos komandos pergalė. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pirmą sykį šiame sezone patyrė pralaimėjimą.
Kitą mačą uostamiesčio ekipa žais šeštadienį, kuomet 16 val. namuose stos į mūšį su Šilalės „Lūšimi“.
Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“: Klaidas Metrikis 24 (5atk.kam, 8 išpr.praž), Vytautas Šarakauskas 19 (6 atk.kam), Nojus Mineikis 8, Deividas Rasys 8.
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis 24 (7 atk.kam), Gintautas Matulis 18 (6 atk.kam), Martynas Zigmantavičius 13.