Mūšyje prieš Lietuvos čempionus – „Neptūno“ pralaimėjimas

2021.04.19

Klaipėdos „Neptūnas“ (9-21) „Betsafe-LKL“ rungtynėse nesugebėjo įveikti Lietuvos čempionų Kauno „Žalgirio“ ir krito Klaipėdoje 72:88 (16:17, 15:21, 20:26, 21:24).
Rungtynes lyg iš natų pradėjęs „Neptūnas“ startavo 8:0. Po šalto dušo greitai atsigavęs „Žalgiris“ solidžiau sužaidė kėlinio pabaigą, taip išsiverždami į priekį minimaliu skirtumu (16:17).
Antrajame kėlinyje svečiai iš Kauno pradėjo įrodinėti susitikimo favorito statusą. Naudodamiesi klaipėdiečių klaidomis, kauniečiai didino pranašumą, o prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 7 taškai (31:38).
Abi ekipos pirmoje susitikimo pusėje prastai metė tritaškius. „Neptūnas“ pataikė vos 1 iš 9, o „Žalgiris“ 0 iš 9. Pagrindinės klaipėdiečių atsilikimo priežastys: klaidos (11:5) ir atkovoti kamuoliai (13:19).
Trečiajame kėlinyje Kauno komanda pradėjo dar labiau tolti nuo uostamiesčio ekipos. Galutinai iniciatyvą perėmę Martino Schillerio auklėtiniai prieš lemiamą ketvirtį susikrovė 14-os taškų persvarą (46:60).
Po Tado Pažėros prasiveržimo ir taiklaus dvitaškio, uostamiesčio komandos deficitas tapo vienženklis (57:66), bet labiau priartėti ir pakovoti dėl pergalės „Žalgiris“ neleido.
Klaipėdos „Neptūnas“: Deividas Gailius (6 atk. kam.) ir Simas Galdikas – po 13, Žygimantas Janavičius 11 (6 rez. perd.), Norbertas Giga 10, Matas Jogėla 9 (4 atk. kam.).
Kauno „Žalgiris“: Thomas Walkupas ir Marius Grigonis – po 18, Rokas Jokubaitis 11, Augustinas Rubitas 10, Marekas Blaževičius ir Lukas Lekavičius – po 8.