M.Mažeika: apie integraciją į komandą, pusfinalį su „Rytu“ ir sirgalių įtaką rezultatams

2020.02.14

Klaipėdos „Neptūnas“ ruošiasi Karaliaus Mindaugo taurės pusfinaliui, kuriame antrus metus paeiliui ginklais surems su Vilniaus „Rytu“. Uostamiesčio krepšininkai bandys revanšuotis ne tik už pastarąją nesėkmę sostinėje LKL pirmenybėse, bet ir už pralaimėjimą pernykščiame KMT pusfinalyje „Siemens“ arenoje.
Juricos Žužos diriguojamos kariaunos rungtynės su „Ryto“ krepšininkais – šeštadienį 16.30 val. „Švyturio“ arenoje.
„Mintys tik teigiamos, – tinklalapiui „bcneptunas.lt“ prieš būsimą dvikovą kalbėjo Martynas Mažeika. – Eisime kovoti, atiduosime visą širdį ir tikimės geriausio. Nedrįstu spėlioti, kas bus sekmadienį, kol nesame peržengę šeštadienio mačo. Pusfinalio laukia visi – ne tik žiūrovai, bet ir mes patys.“
Ilgametis „Neptūno“ krepšininkas į klubą sugrįžo prieš dvi savaites ir spėjo sužaisti ketverias rungtynes. Pirmajame mače Prienuose M.Mažeika pelnė 12 taškų, Čempionų lygos dvikovoje su „Falco“ – 8 taškus, triuškinamoje pergalėje prieš Utenos krepšininkus – 5 taškus, o pergalingame ketvirtfinalyje su „Dzūkija“ – 13 taškų.
35-erių veterano adaptacija vyksta sėkmingai, o įsilieti į komandą jam padeda komandos veteranai, su kuriais jam teko žaisti praeityje – Tomas Delininkaitis, Deividas Gailius ir Simas Galdikas.
„Daug pažįstamų veidų komandoje, sekdavau rungtynes, o dar esu ir patyręs žaidėjas, tai integracija nebuvo per daug sunki, – mintimis dalijosi M.Mažeika. – Mes ieškome savojo žaidimo, manau, kad galime žaisti dar geriau. Kiekvieną dieną ir treniruotę mes norime, stengiamės ir einame ta linkme. Komandos potencialas iš tikrųjų didelis, o įspūdis tikrai neblogas. Atrodo, kad žaidžiame neblogai. Džiugina tai, kad visi mato, jog galime žaisti ir dar geriau. Reikia ir toliau gerinti savo žaidimą.“
M.Mažeikos sugrįžimas į uostamiestį nėra vienintelis pokytis, palietęs „Neptūną“ pastaruoju metu. Komandos vairą prieš savaitę perėmė kroatas Jurica Žuža.
Veteranas per karjerą žaidė daugybėje valstybių – Lietuvoje, Vokietijoje, Italijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Graikijoje, Estijoje. Šių šalių klubuose M.Mažeika sutiko daugybę skirtingų trenerių, tačiau jis pabrėžė išskirtinį dabartinio „Neptūno“ trenerio bruožą.
„Jis įneša daug ramumo, – sakė M.Mažeika. – Esu susidūręs su daug trenerių, bet įspūdis toks, kad jis į ekipą įnešė daug ramumo ir solidumo. Tai gelbėja tiek žaidėjams, tiek komandai. Be to, pirmą dieną jau buvo paskelbtos disciplinos taisyklės. Visi jų laikomės kol kas sėkmingai. Manau, kad taip ir turi būti aukšto lygio klube.“
Nors J.Žuža komandos treneriu paskirtas buvo vos prieš savaitę, tačiau po truputį į žaidimą jis įvedinėja savo filosofiją
„Kiekvieną dieną kažką koreguojame žaidime – įvedami tai nauji derinukai, tai gynybos sistemos. Kiekvieną dieną žiūrime video, kalbamės, nes visi turi savo nuomonę. Nuomonės skiriasi, tai pabrėžiame pagrindinius akcentus, kurie gali skirti nuo varžovų. Norisi, kad žaidime būtų daugiau solidumo, mažiau klaidų. Jos slypi įvairiose smulkmenose, ties kuriomis dirbame kiekvieną dieną“, – teigė į „Neptūną“ sugrįžęs atakuojantis gynėjas.
„Neptūno“ kelyje KMT pusfinalyje – gerai pažįstamas „Rytas“, su kuriuo M.Mažeikai teko kautis daugybę kartų, iškovoti nepamirštamų pergalių ar patirti širdį veriančių pralaimėjimų.
Nors praeityje buvo daugybę mačų, tačiau M.Mažeika to nesureikšmina.
„Nesvarbu su kuo būtume susitikę, vis tiek atiduotume 100 proc. jėgų, juk tai finalo ketvertas. „Rytas“ visada žaidžia gerai, kovoja, turi aukšto lygio žaidėjų. Jie gali žaisti labai gerą krepšinį. Mes negalime nuveikti kažko, jei nebūsime susikoncentravę 40 minučių. Turime būti pasiruošę kovai“, – teigė ilgametis „Neptūno“ kapitonas.
Finalo ketvertas šį savaitgalį vyks Klaipėdoje, o uostamiesčio krepšininkai tikisi gausaus sirgalių palaikymo. Ties šiuo aspektu M.Mažeikos žinutė buvo trumpa, bet aiški.
„Sirgaliai turi suprasti, kad be jų pergalės tikrai nepasieksime. Niekada nebuvo ir praeityje, kad kažką pasiekėme be sirgalių palaikymo. Visi nuopelnai ir komandos laimėjimai yra tik sirgalių dėka. Tikimės, kad tai tęsis ir šeštadienį, sekmadienį bei likusį sezoną“, – sakė klaipėdietis.