Moksleiviams – „Neptūno“ anglų kalbos ir sporto pamokos

2018.03.26

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus, besitreniruojančius „Impuls“ sporto klube, aplankė būrelis Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos moksleivių.  Svečių vizito tikslas – per sportą ir bendravimą su neptūniečiais lavinti savo anglų kalbos įgūdžius.
„Mūsų mokykloje vyksta speciali programa – keliaujame į sporto renginius, susipažįstame su profesionaliais sportininkais, patys aktyviai sportuojame ir viso to proceso metu bendraujame anglų kalba. Būtent per sportą ugdome savo žinias, plečiame savo anglų kalbos žodyną“, – džiaugėsi Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos anglų kalbos mokytoja Inesa Petrėnienė ir kūno kultūros mokytoja Rūta Malinovienė.
Jos pabrėžė, kad su neptūniečiais susipažinti norėjo ir motyvacinius laiškus rašė per 150 šios mokyklos moksleivių, tačiau tokia privilegija galėjo pasidžiaugti mokyklos atranką praėjusių 30 penktų-aštuntų klasių moksleivių.
„Susidomėjimas „Neptūno“ komanda – didžiulis. Mes mokykloje per anglų kalbos pamoką darėme testą apie „Neptūną“, šios komandos žaidėjus. Angliškai analizavome jų biografijas, iš kur jie kilę ir panašiai“, – pasakojo anglų kalbos mokytoja I. Petrėnienė.
Daugiausiai moksleivių dėmesio sulaukė „Neptūno“ legionieriai Jerry Johnsonas ir Brandonas Fieldsas bei JAV studijavęs Mindaugas Kačinas. Į pokalbį, vykusį anglų kalba, mielai įsijungė ir Lietuvos rinktinės žaidėjas, praėjusią vasarą JAV, Teksaso valstijos mieste Dalase, individualiai sportavęs Ranaldas Seibutis.
„Džiugu, kad jaunimas domisi mūsų komanda, sportu, sveika gyvensena. Visada malonu pasidalinti sava patirtimi ir paskatinti jaunimą siekti savo užsibrėžtų tikslų“, – teigė neptūniečiai.
Moksleiviai „Neptūno“ krepšininkams pažadėjo, kad patys išbandys „Impuls“ treniruotes, o kovo 31 dieną (šeštadienį) ateis į „Švyturio“ areną ir palaikys neptūniečius „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynėse su Utenos „Juventus“ ekipa.
Draugystė tarp „Neptūno“ ir Simono Dacho progimnazijos moksleivių tęsiasi jau ne pirmi metai – praėjusį sezoną mūsų krepšininkai vaikams skiepijo tolerancijos jausmą ir pasakojo apie patyčių keliamą žalą.
„Patyčios – tai tik laiko gaišimas. Kam švaistyti savo energiją ten, kur nereikia? Geriau vienas kitą pagirkite, ištarkite gražų žodį ir pamatysite, kad ir nuotaika pakils, diena prašviesės. Darykite gerus darbus ir būkite aktyvūs ne tik prie telefonų ar socialiniuose tinkluose, o įsiliekite į fizinio aktyvumo užsiėmimus. Išliekite savo susikaupusią energiją ne blogiems darbams, o sporto naudai“, – tuomet akcentavo neptūniečiai.
Simono Dacho progimnazijos direktorė Daiva Marozienė džiaugėsi, kad „Neptūno“ krepšininkai šiltai ir noriai bendrauja su mokiniais.
„Krepšinis Lietuvoje – labai populiarus, tad natūralu, kad vaikai lygiuojasi į krepšininkus. Jūsų pamokymai – labai naudingi. Mes vieni iš kitų galime labai daug ko pasimokyti. Apskritai, jei kasdien vienas kitam pasakytume po penkis gražius dalykus, pasaulis nuo to taptų tik gražesnis“, – teigė direktorė.
Egidijaus Jankausko („Vakarų ekspresas”) nuotr.