MOKSLEIVIAMS – SMAGŪS NEPTŪNIEČIŲ JUOKELIAI IR DOVANOS (NUOTRAUKOS)

2018.02.21

Ar žinojote, kad „Neptūno“ krepšininkas Mindaugas Kačinas vaikystėje svajojo tapti taksistu, o Tomas Delininkaitis – policininku arba gaisrininku? Ar žinote, kad kelionių metu T. Delininkaitis dažniausiai per kompiuterį žiūri TV laidų „Farai“ ir „TV pagalba“ vaizdo įrašus? Apie laisvalaikį, vaikystės svajones, mokyklos laikus, pasiektas didžiausias pergales ir gražiausius sapnus Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai prieš kelias dienas bendravo su Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos moksleiviais.
„Neptūno“ krepšininkai laisvu nuo treniruočių ir rungtynių metu randa laiko ir geriems darbams – prieš kelias dienas lankėsi „Versmės“ progimnazijoje ir pradžiugino būrį šios mokslo įstaigos vaikų bei mokytojų.

Susitikime su vaikučiais dalyvavo su Lietuvos krepšinio rinktine pasaulio čempionato (2010 metais Turkijoje) bronziniu prizininku ir Europos vicečempionu (2013 metais Slovėnijoje) tapęs Tomas Delininkaitis, taip pat praėjusių metų pasaulio studentų (universiados) čempiono laurus iškovojęs Mindaugas Kačinas, Europos jaunių iki 18 metų (2015 m. Graikija) bronzinis prizininkas ir Europos jaunimo iki 20 metų vicečempionas Laurynas Beliauskas bei daug pasaulio šalių apkeliavęs, Europos taurės turnyro ir LKL čempionu (du kartus) tapęs bei Eurolygoje kovojęs, tačiau jau sportinę karjerą baigęs ir „Neptūno“ klube sporto direktoriumi dirbantis Donatas Zavackas.
Mindaugas Kačinas – taksi vairuotojas?
Neptūniečiai smagiai atsakinėjo į „Versmės“ progimnazijos laikraščio „Versmiečiai“ sporto žurnalisto Elijaus ir laisvalaikio žurnalistės Gustės bei aktyviausių progimnazijos vaikų užduodamus įvairiausius klausimus, šiltai su jais bendravo, dalijo autografus ir galiausiai moksleiviams padovanojo krepšinio kamuolį su žaidėjų ir trenerių parašais.

Bene daugiausiai smagaus juoko sukėlė tai, kad M. Kačinas vaikystėje svajojo tapti taksistu, o T. Delininkaitis – policininku arba gaisrininku.
„Mūsų svajonės buvo žemiškos. Turbūt panašios svajonės buvo daugelio tuometinių vaikų. Dabar jau vaikučių svajonės kur kas didesnės. Tačiau visada reikia svajoti, to siekti iš visos širdies ir viskas anksčiau ar vėliau išsipildys. Tačiau nepamirškite, kad reikia stengtis ir mokytis, be mokslų nieko nepasieksite“, – moksleiviams gerą pavyzdį rodė neptūniečiai.
Tiesa, jie prasitarė, kad mokyklos laikais prikrėsdavo pokštų ir net retsykiais būdavo, jog praleisdavo vieną ar kitą pamoką ar net nepasirodydavo kontrolinyje, tačiau moksleiviams pabrėžė, kad taip elgtis nedera.
„Praleisdami pamokas jūs apgausite ne mokytojus, o tik save. Tą visi mes suprantame, kai subręstame. Tad mokykitės, semkitės žinių, nes tai jums pravers ateityje“, – sakė T. Delininkaitis.

Neptūniečiai ragino vaikus būti nesavanaudiškus, skleisti gerumą, meilę ir padėti vieni kitiems.
„Geri darbai, kaip ir blogi darbai – grįžta bumerangu. Tad elkitės su draugais tinkamai ir visiems nuo to bus geriau. Aš pats turiu du vaikus ir žinau, kad didžiausia vaikų problema – patyčios. Raginu jokiu būdu netoleruoti patyčių ir kovoti su tuo visais įmanomais būdais. Kaip ir krepšinyje, taip ir gyvenime – svarbiausia yra sąžiningi ir dorumu paremti principai“, – vaikus mokė „Neptūno“ žaidėjas Tomas Delininkaitis.

Tomas Delninkaitis – „Farų“ fanas
Daug vaikų plojimų sukėlė ir tai, kad T. Delininkaitis prasitarė, jog jo mėgstamiausios TV laidos – „Farai“ ir „TV pagalba“.
„Aš visada per „Neptūno“ keliones į rungtynes žiūriu šių laidų vaizdo įrašus ir iš manęs visi smagiai juokiasi“, – neslėpdamas geros nuotaikos kalbėjo buvęs ilgametis Lietuvos rinktinės žaidėjas.
L. Beliauskas prasitarė, kad taip pat kartais žiūri „Farų“ laidą.
„Ten yra daug veiksmo, tad visai įdomu“, – šyptelėjo jaunasis krepšininkas.
Šio renginio nuotraukų albumą rasite paspaudę ČIA

„Neptūnui“ socialinės akcijos – jokia naujiena
„Neptūnas“ įvairias socialines akcijas organizuoja jau kelerius metus.
Neptūniečiai kviečiasi neįgaliųjų, vaikų namų ir įvairių kitų įstaigų atstovus į savo rungtynes ir treniruotes, dalyvauja įvairiose jų šventėse, kaskart padovanoja krepšinio kamuolių, marškinėlių ar kitos „Neptūno“ atributikos.
Kasmet klaipėdiečiai dalyvauja „Žaislų lietaus“ akcijoje ir per rungtynes surinktus tūkstančius žaislų įteikia sunkiai gyvenančioms šeimoms, socialiai remtiniems vaikams ar neįgaliesiems.

„Neptūniečiai – šilti ir itin draugiški žmonės. Neįgaliesiems malonu paspausti žaidėjams rankas, pabendrauti. Galbūt „Neptūno“ pavyzdys įkvėps ir kitas Klaipėdos komandas prisijungti prie panašių akcijų. Juk neįgaliesiems sportas ir bendravimas su žinomais atletais – svarbus įvykis“, – kalbėjo draugystę tarp „Neptūno“ ir neįgaliųjų užmezgęs visuomenininkas Vilius Jurkus.
Pasak „Neptūno“ krepšininkų, svarbu tėvų paliktiems vaikams ir neįgaliesiems sudaryti visas sąlygas integruotis į visuomenę.

„Jie yra daug ryžtingesni ir nuoširdesni. Malonu žiūrėti, kai švyti jų veidai. Kai matai jų užsispyrimą, norą gyventi bei džiaugtis pasauliu, ir pačiam norisi pozityviau žvelgti į aplink supantį pasaulį. Tada net pats šypseną išspaudi, pasikrauni energijos ir suvoki, kad jiems reikia tiek nedaug – tik visuomenės palaikymo ir nuoširdaus bendravimo“, – mintimis dalijosi „Neptūno“ komandos žaidėjai.
Neptūniečiai prieš kelis metus prisidėjo prie tuberkuliozės dispanseryje besigydančių vaikų gerovės: pradžiugino vaikus reikalingu sporto inventoriumi – krepšinio ir futbolo kamuoliais, krepšinio lenta, šokdynėmis, įvairiais smėlio žaislais ir rūbeliais.
Taip pat Klaipėdos klubo atstovai optimizmo įkvėpė onkologine liga sergančiam berniukui. Jam neptūniečiai įteikė firminius komandos marškinėlius, kamuolį su krepšininkų parašais ir komandos nuotrauka su palinkėjimu greičiau pasveikti.
„Neptūno“ krepšininkai nuolat bendrauja ir dovanų neša Klaipėdos vaikų namų auklėtiniams. Krepšininkai laivu „Venus S“ kartu su Klaipėdos neįgaliaisiais plaukiojo po Kuršių marias bei dalijosi čempionato metu patirtais įspūdžiais.
Neptūniečiai tiki, kad geri darbai anksčiau ar vėliau sugrįžta bumerangu.
„Būkime geresni aplink mus supantiems žmonėms, tada ir jie bus geresni bei visiems nuo to bus tik geriau“, – ne kartą yra sakę „Neptūno“ atstovai.