N. Mineikio tolimi šūviai padėjo „Neptūnui“ dar sykį išlyginti ketvirtfinalio seriją

2022.05.09

Klaipėdos „Neptūnas“ „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio ketvirtosiose rungtynėse nukovė Kauno „Žalgirį“ ir dar kartą išlygino serijos rezultatą. Dar trečiajame kėlinyje kauniečiai išlipo iš dviženklio deficito ir buvo išsiveržę į priekį, bet D. Adomaičio komanda sužaidė įspūdingą susitikimo pabaigą ir išlygino serijos rezultatą. Galutinis rungtynių rezultatas 87:78 (21:17, 20:14, 12:15, 34:32).

Dvikovos pradžioje komandos keitėsi taikliais metimais, bet labiausiai varžovų gretose išsiskyrė T. Webster‘is, pelnęs pirmuosius 9 komandos taškus. Tradiciškai nuo atsarginių suolelio pakilęs, D. Gailius neužtruko, kol pradėjo rinkti taškus. Pirmajame kėlinyje ekipos lyderis pelnė 7 taškus ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, o po antrojo, N. Mineikis pelnė 2 taškus ir suteikė klaipėdiečiams 4 taškų pranašumą (21:17).

Antrajame ketvirtyje „Neptūnas“ pradėjo bėgti į priekį. Gera energija pradėję kėlinį, klaipėdiečiai didino pranašumą kol „Žalgirio“ tolimi metimai skriejo pro šalį. Prieš besibaigiant antrajam ketvirčiui, N. Mineikis smeigė tritaškį metimą, o uostamiesčio klubo pranašumas šoktelėjo iki 13 (41:28). Vis dėlto K. Lukošiūnas taip pat atsakė trimis taškais, bet D. Adomaičio auklėtiniai išlaikė dviženklę persvarą prieš ilgąją pertrauką (41:31).

Pirmoje dvikovos dalyje Klaipėdos ekipa savo varžovus privertė suklysti net 12 kartų, o tai konvertavo į 11 taškų.

Dar vienas aspektas, kuriuo priekyje buvo šeimininkai – taškai po atkovotų kamuolių puolime. Nors svečiai ir atsikovojo daugiau kamuolių puolime nei „Neptūnas“, pastaroji komanda antraisiais šansais pelnė 5 taškus, „Žalgiris“ – 0.

Po ilgosios pertraukos svečiai iš Kauno įjungė aukštesnę pavarą gynyboje „Neptūnui“ per 5 minutes leido pelnyti vos 2 taškus. Kalnų nenuvertė ir patys kauniečiai, nes pelnė 6 taškus. Visgi prasidėjus šeštajai ketvirčio minutei, tritaškį smeigė N. Mineikis, o kitoje atakoje M. Jogėla sudrebino lanką dėjimu ir klaipėdiečiai vėl susigrąžino dviženklę persvarą (48:37). Klaidos trečiojo kėlinio pabaigoje neleido šeimininkams išlaikyti turėtos persvaros ir prieš lemiamas 10 minučių, „Žalgiris“ atsilikimą sumažino iki 7 (53:46).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje K. Maksvyčio komanda surengė 9:0 spurtą ir išsiveržė į priekį 53:55, bet „Neptūnas“ į tai atsakė sužaisdamas 14:2 atkarpą. Klaipėdiečius į priekį susitikimo pabaigoje tempė M. Jogėla, o po jo tolimo šūvio komandas skyrė net 14 taškų (75:61). Vis dėlto baltos vėliavos Kauno ekipa nekėlė ir per dvi minutes pelnė 8 taškus, taip sunaikindami „Neptūno“ persvarą iki 6. Susitikimo pabaigoje šaltus nervus pademonstravę klaipėdiečiai praktiškai neklydo ir iškovojo pergalę.

Klaipėdos „Neptūnas“: N. Mineikis 23 (4 atk.kam.), D. Gailius (4 atk.kam.), ir M. Jogėla (9 rez.perd, 5 atk.kam.) – po 19, B. Griciūnas 12 (10 atk.kam.), E. Želionis 11.

Kauno „Žalgiris“: L. Lekavičius 19, T. Webster‘is 17, K. Lukošiūnas 12, J. Lauvergne 11 (6 atk.kam.).