„Neptūną“ paliekantis K. Maksvytis: „Nemanau, kad atsisveikinu visam“

2019.05.31

Kazys Maksvytis darbą Klaipėdos „Neptūne“ užbaigė džiaugsmingomis nuotaikos. Specialisto vedina uostamiesčio ekipa „Betsafe–LKL“ mažajame finale 3-0 pranoko Panevėžio „Lietkabelį“ bei antrus metus iš eilės iškovojo bronzos apdovanojimus.
Treneris spaudos konferencijoje patvirtino paliekantis klubą, tačiau teigė nemanantis, kad atsisveikina visam.
K. Maksvytis turi „pliusą“ sutartyje, tad klubas, norinti išpirkti stratego kontraktą, turės sumokėti išpirką.
„Klaipėdą palieku geromis emocijomis, – po rungtynių kalbėjo K. Maksvytis. – Turbūt klausite apie sezoną, tai jis buvo geras. Iki pilnos laimės pritrūko, kad geriau pasirodytume Karaliaus Mindaugo taurėje. Turėjome ambicijų ir pusfinalyje, bet yra kaip yra. Manau, kad bronzos medaliai yra labai gerai. Džiaugiuosi, kad „Neptūnui“ pavyko atsikovoti trečią vietą.“
– Ko labiausiai trūks dirbant užsienyje?
– Sunku pasakyti, daug ko trūks, negaliu išskirti vieno dalyko. Norėjosi atsidėkoti medaliais, tikrai nesinorėjo pabaigti sezoną blogomis nuotaikomis. Džiaugiuosi, kad tą padariau. Kažkada sakiau sudie, dabar sakau iki.
Dirbti Klaipėdoje buvo labai gerai. Paskutiniai metai buvo permainingi. Dabar padėtis stabilizavosi, mums netrukdė dirbti, nesikišo į darbą, o mes nesikišome į kitus dalykus. Sąlygos „Neptūne“ buvo tikrai geros. Penkeri praleisti metai Klaipėdoje, iš jų trys – puikūs sezonai. Susigyvenau, žinoma, šalia mano gimtinė.
Jausmingų tiradų nebus, nemanau, kad atsisveikinu visam. Aš sakau, tai tas nėra skausminga.

– Ar su Jumis kelsis ir kažkurie kiti „Neptūno“ nariai?
– Gali būti. Eina kalba apie trenerių štabo narius. Dėl žaidėjų niekas nėra aišku.
– Kokios Jūsų mintys apie rungtynes?
– Nepasakyčiau, kad graži pergalė, bet geriau negraži, nei gražus pralaimėjimas. Kaip ir tikėjomės, buvo labai nervingos rungtynės. Iki pat galo nebuvo aišku kas laimės. Džiaugiuosi, kad išnaudojome namų aikštelės pranašumą ir sezoną užbaigėme trimis pergalėmis iš eilės
– Kaip pavyko perlaužti rungtynes dvikovos pabaigoje?
– Panašus scenarijus buvo visose rungtynėse – susikraudavome nedidelę persvarą, bet varžovai priartėdavo. Nepasakysiu, kad buvau užtikrintas, kad užtikrinai laimėsime. Gal padėjo patirtis, gal namų sienos. Pataikė mūsų veteranai ir laimėjo.
– Galbūt atskiro paminėjimo vertas Tomas Delininkaitis?
– Žinoma, 24 pelnyti taškai. Tikpo rungtynių pamačiau, kad jis buvo toks karštas. Atrodo įmetė tuos kelis tritaškius.. Jis atidavė save, yra profesionalas, žino, kaip žaisti tokias rungtynes.
– Gytis Masiulis atkrintamosiose parodė, kad užaugo. Kaip vertinate jo galimybes prisijungti prie „Žalgirio“?
– Kad jis gali žaisti krepšinį ir aukštame lygyje, tai aš tikiu. „Žalgiris“ nuspręs, ar ji pasilikti, bet kad jis patobulėjo ir sustiprėjo kaip žaidėjas, tai tą galime tvirtinti. Aš tikiu, kad jis bus labai aukšto lygio žaidėjas. Klausimas tik kada.