„Neptūnas-Akvaservis” krito paskutinėmis sekundėmis

2020.02.22

Atkaklioje ir nervingoje dvikovoje Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ nusileido Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ komandai 69:70 (22:21, 13:18, 19:15, 15:16).
Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai – „Neptūnas-Akvaservis“ komanda. Lukas Kreišmontas pataikė tritaškį metimą, perėmęs kamuolį pelnė dar du taškus ir išvedė savo komandą į priekį 8:2. Ir toliau nemažinę apsukų klaipėdiečiai didino savo pranašumą. Adomas Sidarevičius smeigė du tritaškius metimus, o jo komanda dar sykį įgijo 6 taškų pranašumą (14:8). Kėliniui einant į pabaigą, Marijampolės komanda mažino deficitą, bet šeimininkai sugebėjo išsaugoti minimalų pranašumą (22:21).
Pirmosios antrojo ketvirčio minutės buvo labai kovingos ir atkaklios. Nei viena komanda nesugebėjo susikrauti didesnė persvaros. Vis dėlto solidžiau puolime atrodė svečių komanda, o po Šarūno Beniušio taiklaus metimo iš po krepšio, pastarojo komanda susikrovė 7 taškų pranašumą (27:34), o Audrius Mineikis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Pasitarimas pasiteisino – klaipėdiečiai surengė spurtą 6:0, o tai matydamas Povilas Šakinis taip pat paprašė minutės pertraukėlės. Po jos komandos apsikeitė keliais taikliais metimais, o antrąjį kėlinį „Sūduva-Mantinga“ užbaigė galingu Šarūno Beniušio dėjimu (35:39).
Trečiajame kėlinyje Klaidas Metrikis užkūrė puolimo šou. Pelnęs 8 taškus iš eilės išvedė savo komandą į priekį 3 taškų persvara (43:40). Bet kitoje aikštės pusėje ir „Sūduva-Mantinga“ turėjo savo kozirį – Šarūną Beniušį, kuris pelnė 6 taškus trečiajame ketvirtyje ir neleido „Neptūnas-Akvaservis“ komandai pabėgti. Kėlinio pabaigoje komandos apsikeitė tolimais metimais, o po jų švieslentėje degė lygybė (54:54).
Ketvirtą kėlinį geriau pradėjo „Sūduva-Mantinga“ pelniusi 7 taškus paeiliui ir įgijusi tokį pat pranašumą. Taškų badą nutraukė Deividas Rasys įmetęs dvitaškį metimą, o kitoje atakoje Vytautas Šarakauskas smeigė tritaškį metimą (59:61). Įtampa augo su kiekviena prabėgusia minute, o labiau su ja susitvarkė klaipėdiečiai, kurie turėjo kėlinio pabaigoje disponavo trapia persvara. Marijampolės komandai niekaip nepavyko surengti kelių rezultatyvių atakų iš eilės, o tai neleido jiems priartėti. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 6 sekundėms, Tautvydas Kliučinykas prametė tritaškį metimą, bet jo netaiklų metimą pataisė Šarūnas Beniušis, kuris įmetė dvitaškį metimą ir sumažino deficitą iki minimumo (69:68). Kitoje atakoje „Neptūnas-Akvaservis“ nesugebėjo išsimesti kamuolio per 5 sekundes, o paskutinę ataką rengę marijampoliečiai buvo negailestingi. Per visą aikštę prasiveržęs Tomas Galeckas įmetė dvitaškį metimą ir padovanojo savo komandai pergalę (69:70).
Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“: Klaidas Metrikis 18 (7 atk.kam), Adomas Sidarevičius 12 (6 rez.perd, 5 atk.kam), Lukas Kreišmontas 10 (6 atk.kam). Marijampolės „Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis 17 (6 atk.kam), Žygimantas Šimonis 16 (8 atk.kam, 6 rez.perd).