„Neptūnas“ lygina serijos rezultatą: įspūdingoje ir atkaklioje kovoje nugalėtas „Žalgiris“

2022.05.04

Klaipėdos „Neptūnas“ antrose „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio rungtynėse nugalėjo Kauno „Žalgirį“ ir išlygino serijos rezultatą 1:1. Galutinis susitkimo rezultatas 70:68 (15:19, 23:19, 11:10, 21:20).

Rungtynes komandos pradėjo apylygiai, bet susitikimo pradžioje Ž. Janavičius dviem taikliais tritaškiais metimais kilstelėjo savo komandą į priekį (8:6). Kauno ekipa į tai atsakė išleisdama J. Lauvergne, kuris tempė kauniečius į priekį. Po pirmųjų dešimties minučių svečiai turėjo 4 taškų persvarą (15:19).

Antrąjį kėlinį K. Maksvyčio auklėtiniai pradėjo pagirtinai ir po J. Nebo dėjimo su pražanga, įgijo dviženklį pranašumą (19:29). Vis dėlto „Neptūnas“ vedamas Ž. Janavičiaus ir B. Griciūno deficitą prieš ilgąją pertrauką sugebėjo panaikinti, o D. Gailius metęs tritaškį metimą išprovokavo varžovo pražangą ir sumetė visus tris baudos metimus, taip rezultatą išlygindamas (38:38).

Pirmoje susitikimo pusėje klaipėdiečius į priekį traukė jau minėtas duetas: B. Griciūnas ir Ž. Janavičius atitinkamai pelnę po 12 taškų.

Po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ ir toliau neleido lengviau atsikvėpti „Neptūnui“. J. Lauvergne įmetęs vieną baudos metimą suteikė savo ekipai 4 taškų persvarą, bet į šturmą kilęs uostamiesčio klubas pelnė 7 taškus be atsako ir persvėrė rezultatą savo naudai (49:46). Dvitaškiu pačio ketvirčio pabaigoje dar spėjo pasižymėti R. Miniotas (49:48).

Atkakli ir nenuspėjama kova persikėlė ir į ketvirtąjį kėlinį. D. Gailius tolimu metimu suteikė „Neptūnui“ 4 taškų pranašumą (54:50), bet L. Lekavičiaus vedami kauniečiai greitai susigrąžino 2 taškų pranašumą (54:56). D. Gailius susitikimo pabaigoje ėmėsi lyderio vaidmens ir traukė savo komandą. Iš pradžių jis pataikė tritaškį, vėliau pridėjo dvitaškį, o dar kitoje atakoje smeigė sudėtingą tolimą metimą per rankas ir suteikė „Neptūnui“ 2 taškų persvarą (66:64). N. Giffey‘us išmetė tritaškį metimą, bet jis tikslo nepasiekė ir rezultatas liko nepakitęs, o kamuolį atkovojęs D. Gailius išprovokavo pražangą. Visgi jis įmetė tik 1 iš 2 baudos metimų (67:64). Savo ataką rengę kauniečiai taip pat išprovokavo pražangą, bet nuo baudos metimų linijos L. Lekavičius neklydo ir realizavo abu. Kauno ekipa dar sykį prasižengė prieš D. Gailių, bet šis ir vėl įmetė 1 iš 2 (68:66). Iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti 2,8 sekundės K. Lukošiūnas įmetė sudėtingą dvitaškį ir išlygino rezultatą (68:68). Eilinį kartą metimą ant savęs prisiėmė D. Gailius, prieš kurį ir vėl buvo prasižengta metant tritaškį, bet pastarasis realizavo tik 1 iš 3 baudos metimų. Savo ataką turėjęs „Žalgiris“ nieko nuveikti nesugebėjo ir klaipėdiečiai šventė pergalę.

Klaipėdos „Neptūnas“: Ž. Janavičius 21(6 rez.perd.), D. Gailius 17 (6 rez.perd.), B. Griciūnas 16 (9 atk.kam.), E. Želionis 9.

Kauno „Žalgiris“: L. Lekavičius 17, J. Lauvergne 14.