„Neptūno“ krepšininkų vedami KU studentai LSKL finale nusileido daugkartiniams čempionams

2022.02.28

LSKL Didžiosios taurės finale Klaipėdos universiteto (KU) komanda turėjo pripažinti Vytauto Didžiojo universiteto ekipos pranašumą rezultatu 69:83 (17:17, 25:16, 17:20, 10:30). Iki trečiojo kėlinio pabaigos rungtynių kontrolę savo rankose turėję klaipėdiečiai nesugebėjo ketvirtajame kėlinyje sulaikyti Jonavos „Cbet“ dueto Justino Ramanausko ir Vitalijaus Kozio, kurie per lemiamą ketvirtį sukratė 25 taškus.
Didysis finalas prasidėjo atkakliai, kaip ir priklauso finalui. Komandos keitėsi taikliais metimais, bet išsiveržti į priekį nepavyko nei vienai ekipai. Po pirmojo kėlinio vyravo visiška lygybė (17:17).
Antrojo ketvirčio pradžią kontroliavo svečiai iš Kauno, kurie turėjo 4 taškų persvarą, bet tada Klaipėdos studentams atsirišo rankos puolime. Nojaus Mineikio ir Ernesto Jonkaus vedami KU tolo nuo varžovų. Fantastiniu epizodu baigėsi antrasis kėlinys, kai E. Jonkus juvelyriniu perdavimu surado N. Mineikį, o šis pasižymėjo itin sudėtingu dvitaškiu (42:33).
Pirmoje akistatos dalyje Klaipėdos studentams būti priekyje leido laimėta kova po krepšiais (24:17) ir taškais iš baudos aikštelės (16:8).
Po ilgosios pertraukos komandos žaidė praktiškai lygiai. Klaipėdiečiai beveik viso trečiojo kėlinio metu pirmavo dviženkle persvara ir laikėsi saugiu atstumu nuo VDU ekipos. Visgi čempioniškas kauniečių mentalitetas ir užsispyrimas ketvirčio pabaigoje jiems leido sumažinti atsilikimą iki kovinio 4 taškų (57:53). Du baudos metimus realizavęs Dovydas Romančenko KU komandai suteikė 6 taškų pranašumą prieš lemiamas 10 minučių (59:53).
Kai jau galėjo atrodyti, jog klaipėdiečiai iškovos ilgai lauktą trofėjų, jų viltis į šipulius pradėjo daužyti pagrindiniai VDU vedliai – Vitalijus Kozys ir Justinas Ramanauskas. Kartu jie vien ketvirtajame kėlinyje pelnė 25 taškus ir tapo tikru galvos skausmu Mindaugo Stašio auklėtiniams. Susitikimo pabaigoje pastarojo komanda dar bandė kabintis į rungtynes ir sumažino atsilikimą iki 8 taškų, bet laiko buvo tiesiog per mažai, o VDU džiaugėsi eiliniu iškovotu titulu.
Rezultatyviausias klaipėdiečių gretose buvo Ernestas Jonkus pelnęs 15 taškų ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus. Oskaras Pleikys užfiksavo galingą dvigubą dublį – 14 taškų ir 17 atkovotų kamuolių, O Nojus Mineikis įmetė 13 taškų ir pridėjo 7 atšokusius kamuolius.
VDU gretose geriausiai žaidė jau minėtas duetas – Justinas Ramanauskas ir Vitalijus Kozys. Pirmasis ir tapo naudingiausiu finalo žaidėju su 26 taškais ir 33 naudingumo balais. V. Kozys pridėjo 20 taškų.
KU komandą 2021/2022 m. LSKL čempionate atstovavo būrys „Neptūno“ jaunuolių: Oskaras Pleikys, Nojus Mineikis, Gediminas Leščiauskas, Radvilas Kneižys, Petras Piekus ir Matas Vaitkus.