„Neptūno“ krepšininkai susitiko su „RZGroup.lt Tour Africa“ lenktynių ekipažu

2019.11.07

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai Deividas Gailius ir Žygimantas Janavičius susitiko su „RZGroup.lt Tour Africa“ ekipažu ir išbandė „Budapest-Bamako Rally“ lenktynėms paruoštą 1992-ųjų „Nissan Patrol“ automobilį. Automobilis, valdomas buvusių profesionalių lenktynininkų, išbandys buvusią Dakaro trasą, kuri tęsiasi daugiau nei 8000km.
„Tokį teko vairuoti pirmą kartą, – nauja patirtimi dalinosi D. Gailius. – Įspūdžiai tikrai labai geri, atrodo, kad vietom nepravažiuosi, bet važiuoja be jokių problemų. Manau, kad turėtų įveikti ir viskas jiems ten turėtų būti gerai.“
Kaip teigia lenktynių organizatoriai, tai paskutinis tikras nuotykis pasaulyje. Jei esate autosporto gerbėjas – nesutikti neįmanoma. Kai dėl pavojų Afrikoje dingo profesionalūs Dakaro lenktynininkai, čia patraukė adrenalino ištroškę automobilių fanatikai. Kasmet jie leidžiasi į ilgą ir alinančią kelionę tam, kad patirtų, ką reikia atlaikyti norint įveikti Afrikos karštį, drėgmę bei kitus čia laukiančius pavojus. Kiekvienais metais beveik pusė dalyvių nesugeba įveikti trasos ar ją įveikti laiku. Praėjusiais metais lenktynės buvo pažymėtos ir gyvybes nusinešusia avarija.
Tačiau tai neatbaidė „RZGroup.lt Tour Africa“ ekipažo, kuris yra sudarytas iš buvusių Lietuvos autosporto meistrų Viliaus Rožuko ir Dariaus Vilimo, karjerą tęsiančio Igorio Ivanovo ir automobilius puikiai išmanančio Arūno Meškinio. Afrikos iššūkiams atlaikyti vyrai pasikinkė 1992-ųjų metų „Nissan Patrol“, kurį kruopščiai ruošia šioms lenktynėms.
Kitas svarbus aspektas – „Budapest-Bamako Rally“ yra didžiausios pasaulyje labdaros lenktynės. Dėka organizatorių ir dalyvių yra stipriai prisidedama prie Afrikos žmonių gerovės.
„Mes, „Neptūno“ klubas, taipogi norime prisidėti, – pasakojo Deividas. – Įdėjom vaikams inventoriaus, visokių kamuolių, dar kitų gerų dalykų ir norime tuo prisidėti.“
„Budapest-Bamako Rally“ vyks sausio 30 – vasario 16 dienomis ir pritrauks visų, kuriems Dakaras ir lenktynės įaugęs į kraują, dėmesį. Šiuo metu vyksta komandos automobilio paruošiamieji darbai, o vėliau automobilį bus galima gyvai išvysti bei pabendrauti su komandos atstovais įvairiose parodose.