„Neptūno“ pusfinalių istorija: ką reiškia laimėti pirmąsias rungtynes?

2018.05.30

Šiandien nuo 18.50 val. „Švyturio“ arenoje Klaipėdos „Neptūno“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai kils į antrąjį Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio mūšį.
Kazio Maksvyčio auklėtiniai pirmadienį padarė gerą darbą, kai vilniečius jų pačių arenoje nugalėjo rezultatu 84:79, tačiau serijoje yra kovojama iki trijų pergalių, tad pagrindinė pusfinalio intriga – dar priešakyje.
Didelis pliusas yra tai, kad „Neptūnas“ perėmė aikštės pranašumą, o būtent „Švyturio“ arenoje, palaikomi nuostabių savų sirgalių armijos, neptūniečiai yra itin galinga jėga.
Be to, LKL pusfinalių istorija byloja, kad „Neptūnas“ į šios lygos didįjį finalą dukart prasibrovė tik laimėjęs pirmąsias pusfinalio rungtynes. Ir abu kartus tai atsitiko išvykos rungtynėse.
Pirmą kartą tai įvyko 2013-2014 metų sezoną, kai „Neptūnas“ LKL pusfinalyje susitiko su Prienų „Tony Bet“ ekipa ir pirmąsias serijos iki dviejų pergalių rungtynes išvykoje laimėjo 78:77. Tais metais antrąsias pusfinalio rungtynes neptūniečiai laimėjo ir pirmą kartą komandos istorijoje kelialapį į LKL finalą pelnė laimėję rungtynes Klaipėdoje rezultatu 75:74.
Antrąkart kelialapį į LKL didįjį finalą neptūniečiai iškovojo 2015-2016 metų sezoną, kai pusfinalyje įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“. Kaip ir šiemet, klaipėdiečiai „Lietuvos ryto“ ekipą parbloškė jau pirmose pusfinalio serijos rungtynėse Vilniuje (83:71). Negana to, neptūniečiai laimėjo ir antrąsias serijos rungtynes Klaipėdoje (70:68). Vėliau vilniečiai sukūrė intrigą, po itin atkaklių kovų laimėdami dvejas iš eilės rungtynes (Vilniuje 66:64, Klaipėdoje 74:73) ir išlygindami serijos rezultatą – 2:2.
Jau daugelis krepšinio ekspertų teigė, kad Vilniuje neva tai pergalę švęs „Lietuvos rytas“ ir neptūniečiams teikė mažai vilčių. Visgi, klaipėdiečiai parodė puikų kovotojų charakterį, valią bei užsispyrimą ir sugebėjo lemiamose pusfinalio serijos rungtynėse parklupdyti „Lietuvos rytą“ (73:72) ne bet kur, o jų pačių tvirtovėje.
„Kiekvienos rungtynės yra nauja istorija. Reikia pamiršti, kad mes laimėjome pirmąsias pusfinalio serijos rungtynes ir į aikštę žengti lyg į naują karą. Pusfinalio serijoje yra kovojama iki trijų pergalių, tad mums dar trūksta dviejų pergalių“, – pabrėžė „Neptūno“ vyr. treneris Kazys Maksvytis.
Pasiteiravus, ar šiuo metu „Neptūnas“ yra įgijęs optimalią sportinę formą, K. Maksvytis atsakė: „Nenoriu džiaugtis per anksti. Galbūt dėl streso ketvirtfinalio pradžia su Pasvalio komanda buvo sunki. Džiaugiuosi kaip sužaidėme paskutines ketvirtfinalio rungtynes Pasvalyje ir pirmąsias pusfinalio rungtynes Vilniuje. Jei pavyktų žygiuoti panašiu tempu – būtų puiku. Stengsimės išlaikyti pranašumą ir laimėti pusfinalio serijoje. Bet nereikia pamiršti, kad žaidžiame prieš stiprią komandą“.
Pasak pirmose pusfinalio serijos rungtynėse rezultatyviausiai (pelnė 17 taškų) žaidusio neptūniečio, komandos kapitono Simo Galdiko, tai, kad krepšinio ekspertai favoritu vadina „Lietuvos rytą“, jį tik dar labiau motyvuoja.
„Pirmose pusfinalio serijos rungtynėse mūsų pranašumas buvo komandinis žaidimas, užsidegimas, noras laimėti. Reikia norėti. Visi to norėjome, gerai žaidėme, stengėmės. Aišku, buvo daug klaidų, galėjome ir lengviau iškovoti pergalę. Bet nieko. Jau geriau žaisti blogai, bet laimėti, negu gerai, bet pralaimėti. Dabar yra finalinis ketvertas, tad visa komanda yra vienodai motyvuota ir visi nori žaisti finale. Serija tik prasidėjo. Šį sezoną ne kartą įrodėme, kad prieš bet ką galime laimėti ir taip pat pralošti. Buvo ir skaudžių pralaimėjimų, kai visi sakė, kad laimėsime, ir pergalių, kai niekas jų nesitikėjo. Čia dar nieko nėra. Mums dar trūksta dviejų pergalių. Nemanau, kad „Lietuvos rytas“ mums jas lengvai atiduos. Reikės žaisti ir kovoti su dar didesnėmis emocijomis. Kai kažkas sako, kad tu negali, tuomet dar labiau norisi įrodyti, kad mes galime tai padaryti. Man tai tik motyvacija. Klaipėdoje laukiame aktyvaus sirgalių palaikymo“, – akcentavo jis.
Bilietus į Neptūno“ namų rungtynes platina Bilietai.LT. Juos galite įsigyti paspaudę ČIA.