„Neptūnas“ įtemptoje kovoje nusileido „Šiauliams“

2019.10.05

Klaipėdos „Neptūnas“ (2-2) įsirašė antrąją nesėkmę „Betsafe–LKL“ čempionate. Uostamiesčio krepšininkai savų žiūrovų akivaizdoje 90:94 (27:23, 28:20, 18:28, 17:23) nusileido „Šiauliams“ (1-3).
Fantastiškai iš toli pirmoje mačo dalyje atakavę klaipėdiečiai buvo įgiję 16 taškų persvarą, kuri antroje rungtynių pusėje ištirpo. Iki ilgosios pertraukos Deividas Gailius, Darrinas Dorsey ir Osvaldas Olisevičius buvo realizavę visus aštuonis mestus tolimus metimus.
„Rungtynėse dominavo puolimas iš abiejų pusių, – po rungtynių sakė Tomas Rinkevičius. – Ko mums labai trūko, tai geresnės gynybos. Jei pirmoje pusėje laikėmės ant puolimo, tai antroje dalyje kažkiek pastrigome. O gynyba.. kaip blogai ji veikė pirmoje pusėje, taip ir antroje.“
„Neptūnas“ strigti ėmė po ilgosios pertraukos – po krepšiu dominavę „Šiauliai“ krepšininkai trečiąjį ketvirtį laimėjo 18:28 bei Tomo Rinkevičiaus auklėtinių persvarą prikirpo iki 2 taškų – 73:71.
Kelio link varžovų krepšio klaipėdiečiai sunkiai rado ir ketvirtajame kėlinyje. Likus 4 minutėms iki rungtynių pabaigos „Neptūnas“ jau turėjo 8 taškų deficitą – 79:87.
Darrinas Dorsey pelnė 4 taškus iš eilės, Gytis Masiulis pridėjo taiklius baudų metimus, o Deivido Gailiaus tritaškis paženklino uostamiesčio krepšininkų spurtą 9:2, po kurio skirtumas tapo minimalus – 88:89.
Vis dėlto lemiamoje rungtynių atkarpoje „Neptūno“ metimai skriejo pro šalį, o taikliai baudas metę „Šiauliai“ šventė pirmąją pergalę šį sezoną.

„Pirmoje mačo pusėje mes per daug „Šiauliams“ nusileidome kontaktu, tačiau jie šito neišnaudojo, – mintimis dalijosi T.Rinkevičius. – Antroje dalyje tai išryškėjo ženkliai, jei neklystu, tai po ilgosios pertraukos varžovai nusiėmė 15 kamuolių puolime ir turėjo daug antrų šansų. Pirmoje stadijoje ta gynyba kartais suveikdavo, tačiau varžovai agresyviai lipo ant lentos. Mes negalėjome jų atverti, jie kartojo antrus šansus.“
„Neptūno“ krepšininkai šios dienos dvikovoje puikiai pataikė tritaškius – tikslą pasiekė 11 tolimų metimų iš 27 (40 proc.), tačiau turėjo problemų kovoje dėl atšokusių kamuolių – „Šiauliai“ po klaipėdiečių krepšiu nusiėmė net 19 kamuolių.
Kitas rungtynes T.Rinkevičiaus kariauna žais spalio 13-ąją, kuomet į uostamiestį atvyks Kauno „Žalgirio“ krepšininkai.
„Neptūnas“: Darrinas Dorsey (4/5 trit.) ir Deividas Gailius (3/3 dvit., 4/4 trit.) – po 18, Osvaldas Olisevičius 14 (4/4 dvit., 2/5 trit.), Gytis Masiulis 11 (7 atk. kam.).
„Šiauliai“: Akeemas Wrightas 18 (7 atk. kam.), Rokas Gustys 15 (11 atk. kam.), Evaldas Šaulys 14.