„Neptūnas-Akvaservis“ po permainingos kovos palaužė Kauno „Žalgiris-2“

2020.01.25

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (19-10) antrąjį „Vikinglotto“ NKL etapą pradėjo pergalingai. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai namuose 87:78 (27:20, 22:21, 17:20, 21:17) palaužė „Žalgiris-2“ (14-15) krepšininkus.
Rungtynės prasidėjo komandoms keičiantis rezultatyviomis atakomis, klaipėdiečiai po Deivido Rasio taiklių metimų įpusėjus kėliniui pirmavo 7 taškais (13:6). Antroje pirmojo ketvirčio dalyje „Žalgiris-2“ spurtavo 8:0 bei  įgijo minimalią persvarą, tačiau klaipėdiečiai kėlinį užbaigė spurtu 14:6 ir pirmavo 7 taškais (27:20).
Pirmajame kėlinyje „Neptūno-Akvaservis“ gretose debiutavo 16-metis Gabrielius Mažeika, kuris iškart pasižymėjo dvitaškiu su pražanga.
Klaipėdiečiai antrajame kėlinyje po Nojaus Mineikio tritaškio metimo įgijo dviženklę persvara. Kauniečiai Eriko Venskaus dėka, kuris pelnė 9 taškus iš eilės, įpusėjus kėliniui priartėjo iki 4 taškų (34:30). Nojus Mineikis ir Lukas Kreišmontas pataikė po tritaškį ir klaipėdiečių persvara po dviejų kėlinių padidino iki 8 taškų (49:41) .
Trečiasis ketvirtis lygiu žaidimu, po Klaido Metrikio dvitaškio klaipėdiečiai įgijo didžiausią 12 taškų persvara (60:48).  Antrojoje kėlinio dalyje „Neptūnas-Akvaservis“ sustojo, kauniečiai buvo priartėję iki 2 taškų, kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę klaipėdiečiai padidino persvara iki 5 taškų (66:61)
Ketvirtajame kėlinyje klaipėdiečiai kilo į lemiamą šturmą ir po Vytauto Šarakausko ir Deivido Rasio taiklių metimų skirtumas tarp komandų padidėjo iki 11 taškų 76:65. Likus žaisti 2 minutes Vytautas Šarakauskas pataikė du tritaškius ir įtvirtino „Neptūno-Akvaservis“ pergalę (87:78).
Kitą mačą uostamiesčio ekipa žais ketvirtadienį, kuomet 18 val. namuose stos į mūšį su čempionato lyderiais  Telšių „Telšiais“.
„Neptūnas-Akvaservis“: Nojus Mineikis 13, Vytautas Šarakauskas 12 (8 atk. kam.), Klaidas Metrikis, Deividas Rasys ir Lukas Kreišmontas po -11.
„Žalgiris-2“: Erikas Venskus 22, Kerr Kriisa 14, Giedrius Bergaudas 11.