„Neptūnas-Akvaservis“ privertė „Šilutę“ patirti pirmąjį pralaimėjimą

2019.10.19

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ iškovojo penktąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje įveikę Šilutės „Šilutę“ 99:95 (23:29, 19:32, 28:17, 25:21).
Pirmąjį ketvirtį kiek geriau pradėjo Klaipėdos komanda, kuri sužaidus 4 minutes turėjo 5 taškų persvarą (10:5). Kėliniui įpusėjus komandos keitėsi taikliais metimais, bet pabaigą geriau sužaidusi Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“  komanda įgijo 6 taškų pranašumą po pirmojo ketvirčio (29:23).
Antrąjame ketvirtyje Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai dominavo nuo pirmųjų akimirkų. Du Klaido Metrikio tritaškiai padėjo svečiams sužaisti įspūdingą atkarpą, kurią jie laimėjo 12:1. „Šilutės“ ekipa paprašiusi minutės pertraukėlės iš karto surengė rezultatyvią ataką, tačiau klaipėdiečiai turėjo savų argumentų ir ketvirčio viduryje jau turėjo 21 taško pranašumą (49:28). Kėlinio pabaigoje komandos keitėsi taikliais metimais, o rezultatas po dviejų kėlinių švieslentėje rodė 19 taškų Klaipėdos ekipos  pranašumą (61:42).
Po ilgosios pertraukos abi komandos toliau žaidė greitą ir rezultatyvų krepšinį. Tik atvirkščiai nei antrajame ketvirtyje, iniciatyvą perėmė legionierių vedami šeimininkai, o pastarieji deficitą sumažino iki 10-ties taškų (60:70). Trečiojo kėlinio pabaigą geriau sužaidusi „Šilutės“ komanda sugebėjo prisivyti varžovus iki vienženklės persvaros (70:78).
Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai stengėsi perlaužti rungtynių eigą, bet į kiekvieną taiklų pastarųjų metimą svečiai atsakydavo tuo pačiu. Tik ketvirčio pabaigoje po dviejų taiklių Andriaus Gaidžio tritaškių „Šilutė“ deficitą sumažino iki 6 taškų (89:95), ko pasekoje T.Gaidamavičius paprašė minutės pertraukėlės. Vis dėlto tai nepadėjo ir vaizdas aikštėje nesikeitė. Klaipėdiečių klaidos gynyboje  leido šeimininkams prisivyti savo varžovus iki vieno metimo distancijos (93:95). Tačiau tada savo šaltakraujiškumą pademonstravo Vytautas Šarakauskas, kuris po netaiklaus komandos draugo metimo atkovojo kamuolį ir įmetė du taškus su pražanga (99:93), taip nukaldamas 5-ąją pergalę iš eilės savo komandai.
Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“: Klaidas Metrikis 23 (6 atk.kam), Vytautas Šarakauskas 20 (9 atk.kam), Nojus Mineikis 18.
Šilutės „Šilutė“: Byron Sanford 27, Omar Terrel Alston 26 (10 atk.kam), Andrius Gaidys 15.