„Neptūnas“ LKL bronzinę seriją pradėjo nesėkme Klaipėdoje

2018.06.10

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mažojo finalo seriją pradėjo pralaimėjimu Klaipėdoje – rezultatu 69:83 nusileido praėjusio sezono vicečempionams Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkams. Serijoje yra kovojama iki trijų pergalių, tad galimybių atsitiesti ir perimti iniciatyvą į savo rankas Kazio Maksvyčio kariaunai dar bus progų.
Dabar svarbu atgauti jėgas, padaryti išvadas ir naujomis jėgomis kibti į antrąjį LKL mažojo finalo mūšį, kuris vyks jau antradienį 18.50 val. Panevėžyje. Trečiosios bronzinės serijos rungtynės vyks birželio 15 dieną (penktadienį) 18.50 val. Klaipėdoje.
Jei reikės ketvirtųjų ir penktųjų LKL mažojo finalo serijos rungtynių, jos atitinkamai vyks birželio 17 dieną (sekmadienį) 17.20 val. Panevėžyje ir birželio 19 dieną (antradienį) 18.50 val. Klaipėdoje.
Rungtynių Klaipėdoje eiga
Rungtynes geriau pradėjo svečiai – po Donato Tarolio dvitaškio ir Žano Peinerio reido po išsiveržė į priekį – 4:0. Netrukus „Neptūno“ taškų sąskaitą šioje bronzinėje serijoje atidarė 4 iš eilės taškus pelnęs Brandonas Fieldsas – 4:6.
Klaipėdiečiams pirmajame kėlinyje sunkiai sekėsi rinkti taškus – patyrę „Lietkabelio“ žaidėjai nuolat pirmavo 4-8 taškais, o pirmasis kėlinys baigėsi – 11:19.
Antrojo kėlinio pradžioje po „Lietkabelio“ ekipos legionieriaus rezultatyvaus reido po „Neptūno“ krepšiu ir Darjušo Lavrinovičiaus metimo iš vidutinio nuotolio bei Donato Tarolio tritaškio komandas skyrė 15 taškų – 26:11. Negana to, dar po kelių akimirkų svečiai surengė greitą ataką ir Gintaro Leonavičiaus metimo iš po krepšio dar labiau padidino skirtumą – 28:11.
„Lietkabelis“ antrąjį kėlinį pradėjo atkarpa 9:0. Pirmuosius taškus antrajame kėlinyje neptūniečiai pelnė praėjus 4,5 minutėms – kamuolį į krepšį įkrovė ir dar baudos metimą išprovokavo Edgaras Želionis – 14:28.
Porą kartų komandas skyrė ir 19 taškų (18:37, 16:35), tačiau prieš pat didžiąją pertrauką du baudos metimus pataikė Tomas Delininkaitis, krepšį dėjimu sudrebina Edgaras Želionis ir „Lietkabelio“ skirtumas aptirpo iki 11 taškų – 40:29.
Tiesa, per nepilną paskutinę antrojo kėlinio minutę svečiai dar spėjo suregzti dvi rezultatyvias atakas – pasižymėjo „Lietkabelio“ legionieriai Lorenzo Wiliamsas ir Dominikas Mavra bei Panevėžio klubas po dviejų kėlinių 15 taškų priekyje – 44:29.
Trečiajame kėlinyje tolimais šūviais neptūniečių krepšį varpė jaunystės metus prisiminęs veteranas Darjušas Lavrinovičius. Po kelių taiklių jo metimų, Ž. Peinerio baudos, Kšyštofo Lavrinovičiaus metimo iš vidutinio nuotolio ir D. Mavros tritaškio komandas jau skyrė 29 taškai – 65:36.
Trečiajame kėlinyje K. Maksvytis į aikštę išleido jaunimą – Matą Juciką ir Lauryną Beliauską ir šie vaizdo negadino. Po trijų kėlinių komandas skyrė 22 taškai – 69:47.
Ketvirtojo kėlinio pradžioje po dviejų iš eilės rezultatyvių M. Juciko atakų klaipėdiečiai sumažino atsilikimą iki 16 taškų – 55:71, tačiau patyrę Panevėžio žaidėjai dviženklio skirtumo nebeišbarstė ir galiausiai šventė pirmąją pergalę šioje bronzinėje serijoje. Taigi, „Lietkabelis“, laimėdamas šias rungtynes, perėmė aikštės pranašumą.

„Neptūnas“ – „Lietkabelis“ – 69:83 (11:19, 18:25, 18:25, 22:14)
„Neptūnas“: Edgaras Želionis 15 (6 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 14 (11/11 baud., 24 n.b.), Brandonas Fieldsas 12, Matas Jucikas 10, Renaldas Seibutis 8, Laurynas Beliauskas 5, Jerry Johnsonas 3, Simas Galdikas 2, Arūnas Mikalauskas, Mindaugas Kačinas ir Vytautas Šulskis taškų nepelnė.
„Lietkabelis“: Darjušas Lavrinovičius 19 (6 atk. kam., 30 n.b.), Dominikas Mavra 14, Donatas Tarolis 11, Kšištofas Lavrinovičius ir Žanis Peineris po 10, Lorenzo Williamsas 8.

Klaipėdiečiams prastai sekėsi pataikyti iš toli – neptūniečiai tritaškius metė viso labo 18 proc. taiklumu (4/22), o „Lietkabelis“ pataikė 8 tolimus metimus iš 19 (42 proc.).
Priminsime, kad „Neptūnas“ (25 pergalės, 11 pralaimėjimų) LKL reguliariajame čempionate užėmė trečiąją vietą, o „Lietkabelis“ (20 pergalių, 16 pralaimėjimų) – ketvirtąją vietą.
„Neptūnas“ LKL reguliariajame čempionate panevėžiečius šį sezoną nugalėjo tris iš keturių kartų. Tą klaipėdiečiai dukart padarė Klaipėdoje – 83:78 ir 86:76 bei kartą Panevėžyje – 94:89. „Lietkabelis“ sugebėjo laimėti vieną kartą (94:78) ir tai buvo pirmasis šio sezono tarpusavio mačas, vykęs spalio 4 dieną Panevėžyje, tačiau tai jau nieko nebereiškia – mažajame finale viskas prasidėjo iš naujo.
„Lietkabelis“ po pusfinalio turėjo ilgesnę pertrauką, kadangi į mažąjį finalą žengė tiesiausiu keliu – pusfinalio serijoje sausu rezultatu 0:3 nusileido Kauno „Žalgirio“ ekipai, o neptūniečiai iš peties priešinosi ir daug jėgų išeikvojo pusfinalio serijoje su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Klaipėdiečiai ir vilniečiai žaidė maksimalų pusfinalio rungtynių kiekį, tačiau „Neptūnas“ įtemptoje serijoje pralaimėjo 2:3.