„Neptūnas“ metus užbaigė nesėkme Utenoje

2018.12.30

Utenoje po dramatiškos kovos nutrūko Klaipėdos „Neptūno“ (13-3) keturių pergalių serija. Kazio Maksvyčio kariauna svečiuose 80:88 (15:17, 13:20, 26:25, 26:26) nusileido „Juventus“ (7-9) krepšininkams bei patyrė pirmąją nesėkmę išvykoje šiame „Betsafe–LKL“ sezone.
Ketvirtojo kėlinio pradžioje uostamiesčio ekipos atsilikimas siekė dviženklę ribą (56:67), tačiau Osvaldas Olisevičius ir Lorenzo Williamsas pataikė po tritaškį, Tomas Delininkaitis pridėjo tris baudų metimus, o 11:3 spurtavę klaipėdiečiai deficitą sugrįžo į rungtynes – 67:70.
Likus minutei iki susitikimo pabaigos po T. Delininkaičio tolimo šūvio rezultatas tapo lygus (80:80), bet tuomet Utenos ekipos gynėjas Dovis Bičkauskis atsakė sudėtingu dvitaškiu su pražanga.
Kitoje atakoje po techninę pražangą užsidirbo „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis bei atsarginių žaidėjų suolelis, o dvikovos baigtis tapo aiški.

„Juventus“ turėjo gerą energiją visas rungtynes, mums to trūko, – varžovus pasveikinęs su pergale sakė K. Maksvytis. – Vien tai, kiek varžovai atkovojo kamuolių po mūsų krepšiu ar pelnė lengvų taškų, rodo, kad jie daugiau norėjo laimėti.
Mūsų puolimas buvo neblogas, bet norėtųsi kietesnės kovos, kokia buvo ir antroje mačo pusėje.“
Klaipėdos komandai pralaimėjimu pažymėtame mače koją kišo kova dėl kamuolių, kurią pralaimėjo 25-40. „Juventus“ ekipa metė net 38 baudų metimus, tuo metu „Neptūnas“ – 21.
Kazio Maksvyčio auklėtiniams pirmoje rungtynių dalyje sunkiai sekėsi surasti kelią link varžovų krepšio – antroje kėlinio pabaigoje „Juventus“ gynėjas Marius Runkauskas surinko 9 taškus iš eilės, o 13:4 spurtavę uteniškiai įgijo 9 taškų pranašumą (28:37).
28 taškus per pirmąją mačo pusę pelnę klaipėdiečiai kitokį veidą pademonstravo antroje rungtynių dalyje, per kurią surinko 52 taškus. Trečiajame kėlinyje netrūko kontakto tarp žaidėjų bei laiko stabdymų – abi ekipos per šį ketvirtį prasižengė net 17 kartų.
„Po rungtynių žiūrime kiek surinkome taškų ne iš krepšinio dalykų, o, tarkime, greito puolimo. Jame buvo vos du taškai. Po antrųjų šansų surinkome 11 taškų, kai varžovai – 22.
Visų pirma, mes nepelnėme lengvų taškų, pridėkime dar nepataikytus tritaškius, iš čia susidėjo mažas rezultatyvumas pirmoje mačo pusėje“, – reziumavo K. Maksvytis.
Kitą susitikimą uostamiesčio ekipa žais gruodžio 6-ąją, sekmadienį, kuomet namuose priims Kauno „Žalgirį“.
„Neptūnas“: Jerai Grantas 16 (10/10 baud., 28 naud. bal.), Osvaldas Olisevičius 14, Tomas Delininkaitis ir Lorenzo Williamsas – po 10, Kyle’as Weaveris 8.
„Juventus“: Tomas Dimša ir Marius Runkauskas – po 18, Dovis Bičkauskis 15, Martinas Gebenas 14 (10 atk. kam.).