„Neptūnas“ namuose turėjo pripažinti čempionių pranašumą

2022.03.01

Klaipėdos „Neptūnas“ pralaimėjo prieš Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komandą rezultatu 64:80 (9:22, 17:24, 17:17, 21:17). Tai buvo vienos svarbiausių sezono rungtynių, kurios nulėmė, jog uostamiesčio ekipai nepavyko prasibrauti į Karalienės taurės finalą.
Rungtynes geriau pradėjo Klaipėdos klubas, o po Savannahos Plentovich taiklaus dvitaškio metimo įgijo minimalų pranašumą (7:6). Tai buvo paskutinis kartas, kai klaipėdietės pirmavo. Geležiniuose gynybos gniaužtuose surakinusi „Kibirkštis-MRU“ diktavo sąlygas per pirmuosius du kėlinius. Justinos Miknaitės dvitaškis leido vilnietėms susikrauti net 26 taškų pranašumą (18:44). Visgi šviesa tunelio gale pasirodė ir „Neptūnui“, kai prieš ilgąją pertrauką deficitą pavyko šiek tiek sumažinti (26:46).
Trečiajame ketvirtyje kova vyko taškas į tašką. Jei uostamiesčio komanda sužaisdavo kiek geresnę atkarpą, tai praktiškai tuo pačiu atsakydavo ir viešnios iš Vilniaus. Po dar 10 sužaistų minučių „Neptūnas“ į priekį nepasistūmėjo (43:63).
Maisa Dias dvitaškiu savo komandos atsilikimą sumažino iki 18 (49:67), bet 7:0 spurtu atsakė ir sostinės krepšininkės. Trumpas atsarginių suolas ir greitos prisirinktos pražangos smarkiai kišo koją Andros Gabalytės kariaunai. Vis dėlto prieš dvikovos pabaigą „neptūnietės“ atsilikimą dar spėjo sumažinti iki šiek tiek padoresnio.
Klaipėdos „Neptūnas“: S. Plentovich 20 (8 atk.kam.), D. Donskichytė 16 (4 rez.perd.), M. Dias 10 (9 atk.kam.), L. Tamutytė ir D. Paliulytė – po 8.
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“: G. Šulskė ir L. Sakevičiūtė – po 16, A. Zdanevičiūtė 10.