„Neptūnas“ neišlaikė Lietuvos čempionų egzamino

2021.01.03

Klaipėdos „Neptūnas“ (4-9) nesėkme pradėjo 2021-uosius metus. Uostamiestyje sekmadienio vakarą šeimininkavo Kauno „Žalgiris“ (11-1), Tomo Gaidamavičiaus auklėtinius patiesęs rezultatu 104:74 (20:34, 20:25, 14:25, 20:20).
„Susitikome su skirtingo lygio komanda, Eurolygos klubu, – po pralaimėjimo kalbėjo T.Gaidamavičius. – Mes gal kažkiek buvome atsipalaidavę, nes nuo rungtynių pradžios varžovams nedavėme tinkamos kovos. Kontakto buvo per mažai, o „Žalgiris“ per pirmąjį kėlinį sugebėjo įmesti 8 tritaškius. Tai superinis rezultatas. Nespėjome teisingai keistis gynyboje, vėliau kažkiek įėjimo į žaidimą, bet „Žalgiris“ nebuvo linkęs atsipalaiduoti. Jie daugiausiai naudojo pagrindini savo penketą, todėl ir rezultatas toks.“
Šeimininkų bėdos „Švyturio“ arenoje prasidėjo dar pirmajame kėlinyje. Nors „Neptūnas“ per pirmąsias 10 minučių realizavo 5 tritaškius iš 7, tačiau „Žalgirio“ žaidėjai atsakė net 8 tolimais metimais iš 12, leidusiais staigiai įgyti dviženklį pranašumą.
Eurolygoje pastaruoju metu siautėjantys Kauno krepšininkai savo sąlygas Klaipėdoje diktavo viso susitikimo metu. Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ persvara pasiekė 20, o trečiajame kėlinyje – 30 taškų ribą, kuri tarp komandų išsilaikė iki pat rungtynių pabaigos.
Gynyboje sugriuvę klaipėdiečiai 100-ąjį tašką praleido dar 35-ąją susitikimo minutę, kai greitoje atakoje kamuolį įkrovė „Žalgirio“ lyderis Marius Grigonis.
Abi ekipos identiškai atakavo iš toli – tikslą pasiekė po 13 tritaškių iš 24 bandymų (54 proc.).
„Tritaškių pataikymas geras. Dar teigiamas dalykas yra tas, kad pavyko rotuoti žaidėjus, duoti jauniems krepšininkams pasireikšti prieš tokio lygio komandą, tobulėti. Aišku, yra rizika dėl rezultato, bet norisi augimo. Mes sau keliame kitas užduotis“, – teigė T.Gaidamavičius.
„Neptūno“ gretose debiutavo 19-metis gynėjas Lukas Kreišmontas, sulig antrojo kėlinio pabaiga įskraidinęs tolimą metimą. Iš viso 197 cm ūgio krepšininkas per 3 minutes pelnė tritaškį, atkovojo kamuolį ir kartą suklydo.
Puikias rungtynes sužaidė kitas „Neptūno“ sistemos talentas Nojus Mineikis, kuris realizavo visus tris tritaškius, pataikė dvi baudas iš trijų ir per 13 minučių pelnė 11 taškų.
Dėl smulkių sužeidimų šiose rungtynėse nežaidė kapitonas Martynas Mažeika bei snaiperis Aidas Einikis. Šie krepšininkai galbūt žais Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio susitikime, kuris vyks sausio 7-ąją dieną.
„Turime problemų su smulkiomis traumelėmis. Klaidas Metrikis žaidė su skausmais, Mažeikai vakar irgi atsirado nugaros skausmas. Nusprendėme jį patausoti, pajungti dublerius ir duoti jiems pasižaisti. Kitos dvejos rungtynės mums yra labai svarbios“,  teigė „Neptūno“ treneris.
„Neptūnas“: Nojus Mineikis (3/3 trit.) ir Norbertas Giga – po 11, Džiugas Slavinskas 10 (6 atk. kam.), Matas Jogėla 8.
„Žalgiris“: Rokas Jokubaitis 17, Martinas Gebenas 16, Marius Grigonis 14, Artūras Milaknis 13, Marekas Blaževičius ir Lukas Lekavičius – po 10.