„Neptūnas“ panaikino dviženklį deficitą, bet galiausiai patyrė pralaimėjimą Rygoje

2022.03.09

Klaipėdos „Neptūnas“ patyrė pralaimėjimą žaisdamas išvykoje prieš Rigos „RSU“ ekipą rezultatu 73:68 (12:11, 26:15, 18:20, 17:22). Intrigą susitikimo pabaigoje atkūrusios ir į pergalę besikėsinusios klaipėdietės galiausiai turėjo pripažinti varžovių pranašumą.
Rungtynių startas sunkiai prasidėjo abiems komandoms, metimai skriejo pro šalį, o klaidos irgi buvo problema abiejų ekipų strategams. Visgi nerezultatyvų ketvirtį, minimaliu skirtumu laimėjo šeimininkės (12:11). Antrajame kėlinyje latvės pradėjo didinti pranašumą. Sėkmingai žaisdamas tiek gynyboje, tiek puolime „RSU“ jau ketvirtąją minutę atitrūko dviženkliu skirtumu (27:16). Vis dėlto klaipėdietėms situaciją pavyko stabilizuoti ir savo varžovėms dar labiau pabėgti neleido (38:26).
Po ilgosios pertraukos Andros Gabalytės auklėtinės kibo varžovėms į atlapus ir mažino turimą deficitą. Po Agnės Černeckytės tikslaus dvitaškio metimo atsilikimas sumažėjo iki 5 taškų (38:33). Nors puolimas ir pradėjo veikti geriau nei pirmoje akistatos dalyje, tačiau gynyboje uostamiesčio ekipa vis dar turėjo problemų, kas neleido „Neptūnas“ dar labiau priartėti (56:46).
Ketvirtąjį kėlinį klaipėdietės pradėjo prastai – spurtu 6:1. Tai leido Rygos ekipai įgyti rekordinę persvarą (62:47). Ginklų nesudėjusi pajūrio ekipa savo ruožtu surengė 7:0 atkarpą ir grąžino intrigą, bet po to strigo puolime. Tuo naudojosi šeiminkės, dar sykį atstačiusios dviženklį pranašumą. Kai jau atrodė, kad „Neptūnui“ stinga jėgų, deficitas buvo sumažintas iki 6 taškų (66:60). Savannahos Plentovich tritaškis metimas pakėlė uostamiesčio ekipos suolą iš savo vietų, nes komandos skyrė vos vienas metimas (68:65). Vis tik tritaškiu atsakė ir varžovės, o laiko išsigelbėjimui buvo likę per mažai.
Klaipėdos „Neptūnas“ šiose rungtynėse vertėsi be Dalios Donskichytės ir Dominykos Paliulytės.
Klaipėdos „Neptūno“ gretose A. Gabalytė žaidė be keitimų – pelnė 16 taškų ir pridėjo po 6 rezultatyvisu perdavimus ir atkovotus kamuolius. S. Plentovich taip pat pelnė 16 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. M. Dias sąskaitoje 15 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai, o Agnė Černeckytė pelnė 13 taškų.
Rygos „RSU“: M. Mote 22 (7 atk.kam.), M. Leimane 19 (6 rez.perd.).