„Neptūnas“ patyrė pralaimėjimą Garliavoje

2022.05.07

Klaipėdos „Neptūnas“ sužaidė trečiąsias „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio rungtynes su Kauno „Žalgiriu“. Nuo susitikimo pradžios iniciatyvą į savo rankas paėmę kauniečiai neleido uostamiesčio ekipai grėsmingai priartėti ir užtikrintai kontroliavę rungtynes, jas laimėjo. Galutinis dvikovos rezultatas 87:71 (20:11, 31:22, 23:19, 13:19).

Rungtynes komandos pradėjo apylygiai, bet kauniečiai naudojosi tuo, jog „Neptūnas“ prametė kelis lengvus metimus iš po krepšio ir po J. Lauvergne dvitaškio, įgijo 8 taškų persvarą (15:7). Pirmojo kėlinio pabaigoje šeimininkai pranašumą padidino dar vienu tašku (20:11).

Antrajame kėlinyje, nuo pirmų minučių didinti persvarą pradėjo „Žalgiris“. Naudodamiesi D. Adomaičio auklėtinių klaidomis ir varganu puolimu, šeimininkai bėgo į priekį. Kauniečius į priekį tempė L. Lekavičiaus ir J. Lauvergne duetas. Kai pastarasis pataikė dvitaškį metimą, Kauno ekipa įgijo rekordinę persvarą (41:22). Uostamiesčio ekipa atsilikimą mažino D. Gailiaus ir B. Griciūno pastangomis, bet geriau ketvirčio pabaigą sužaidę K. Maksvyčio auklėtiniai turėjo 18 taškų pranašumą (51:33).

Pirmoje susitikimo dalyje „Neptūnas“ pirmavo pagal taškus antraisiais šansais 8:4, bet padarė daugiau nei dvigubai klaidų už varžovus (11:4), ir pelnė tik 2 taškus po priešininkų prarastų kamuolių, kai šeimininkai net 9.

Po ilgosios pertraukos klaipėdiečiai puikiai pratęsė susitikimą: spurtavo 11:4 ir sumažino atsilikimą iki 13 (61:48). Bet likusi trečiojo kėlinio iniciatyva priklausė kauniečiams. Atotrūkis tarp komandų sparčiai didėjo, o L. Lekavičiaus tritaškis metimas paskutinėmis ketvirčio sekundėmis leido jo komandai susikrauti rekordinį pranašumą (74:52).

Nors Kauno ekipos atotrūkis prasidedant ketvirtajam kėliniui ir buvo didžiulis, bet baltos vėliavos klaipėdiečiai nekėlė ir vedami minčių apie pirmųjų serijos rungtynių ketvirtąjį kėlinį bandė sugrąžinti intrigą. Visgi pasimokę iš savo klaidų, šalies čempionai „Neptūnui“ nesuteikė vilties pakovoti dėl pergalės ir ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį 2:1.

Klaipėdos „Neptūnas“: B. Griciūnas 14 (7 atk.kam.), N. Mineikis 12, D. Gailius 11, J. Jucikas 10, M. Jogėla 7.

Kauno „Žalgiris“: L. Lekavičius 26, J. Lauvergne 20 (5 atk.kam.), T. Cavanaugh 8 (6 atk.kam.).