„Neptūnas“ po atkaklios kovos nusileido „Kibirkšties-MRU“ komandai

2019.10.29

Klaipėdos „Neptūno“ komanda po atkaklios kovos turėjo pripažinti Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ pranašumą 62:69 (16:17, 16:23, 20:12, 10:17).
Pirmuosius rungtynių taškus pelniusios klaipėdietės vėliau krito į duobę. Vos per 3 pirmojo kėlinio minutes vilnietės sugebėjo įmesti 10 taškų (10:2). Bet tada savo žodį tarė „Neptūno“ veteranės Lina Mikelevičienė ir Andra Gabalytė, pelniusios 5 taškus be atsako. Įpusėjus ketvirčiui žaidimas išsilygino, o po Andros Gabalytės trečiojo taiklaus tritaškio Klaipėdos „Neptūnas“ persvėrė rezultatą savo naudai (16:14). Per likusį pirmojo ketvirčio laiką nei vienai ekipai nepavyko įgyti solidesnio pranašumo, tačiau minimalia persvara disponavo vilnietės (17:16).
Antrajį kėlinuką geriau pradėjo „Kibirkšties-MRU“  komanda, daugiausia tempiama Klaudijos Serkevičiutės. Linos Mikelevičienės ir Agnės Černeckytės taiklių tiritaškių neužteko klaipėdietėms priartėti prie varžovių, kurios sužaidus 4 antrojo ketvirčio minutes jau turėjo dešimties taškų pranašumą (31:21). Ketvirčio pabaigoje abi komandos dar spėjo apsikeisti keliais taikliais metimais, o Andros Gabalytės tritaškis metimas, skrodęs tinkelį sumažino Klaipėdos „Neptūno“ komandos deficitą iki 8 taškų (32:40).
Tik prasidėjus trečiajam rungtynių ketvirtčiui, Andros Gabalytės auklėtinės smeigė du tritaškius iš eilės. Į tai vilnietės atsakė dviem taikliais baudų metimais, tačiau čia pat Lina Mikelevičienė smeigė trečiąjį savo tritaškį, po kurio Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ komandos treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Sužaidus 8 trečiojo ketvirčio minutes šeimininkėms pagaliau pavyko persversti rezultatą savo naudai po taiklaus Linos Mikelevičienės dvitaškio metimo (50:49). Per paskutines tris ketvirčio minutes komandos dar apsikeitė keliais taikliais metimais, bet nei viena komanda neįgijo pranašumo, o po trijų kėlinių švieslentėje degė tokie patys skaičiai (52:52).
Klaipėdos „Neptūnas“ paskutinį ketvirtį pradėjo dviem taikliais dvitaškiais metimais, Dalia Donskichytė pridėjo tritaškį metimą, o klaipėdiečių persvara išaugo iki 7 taškų (59:52). Po šio metimo Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komandos treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Pirmuosius savo taškus vilnietės pelnė ketvirtajame ketvirtyje sužaidus 5 minutes ir 40 sekundžių. Kėlinio pabaigoje svarstyklės apsikeitė ir jei pirmoje jo pusėje Klaipėdos „Neptūnas“ užtikrintai rinko taškus tai pabaigoje klaipėdietės krito į duobę. Vis dėlto savo žodį tarė komandos lyderė Lina Mikelevičienė. Iki ketvirtojo ketvirčio pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei minutei, ji įmetė dvitaškį metimą ir dar pridėjo vieną baudos metimą. Vis gi geriau rungtynių pabaigą sužaidė sostinės ekipa ir iškovojo sunkią pergalę (69:62).
Klaipėdos „Neptūnas“: Lina Mikelevičienė 23 (6 atk.kam),  Andra Gabalytė 15 (4 atk.kam, 4 rez.perd), Agnė Černeckytė 8, Brigita Gudelionytė 2 (17 atk.kam).
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“: Justina Kraujūnaitė 17, Gabrielė Šulskė 15 (6 per.kam), Daugilė Šarauskaitė 12 (7 atk.kam), Klaudija Serkevičiūtė 11.