„Neptūnas“ sutriuškino „Pieno žvaigždes“ ir iškovojo kelialapį į LKL pusfinalį

2018.05.22

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai pademonstravo puikų kovotojų charakterį – trečiąkart įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ ir iškovojo kelialapį į Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL”) pusfinalį. Šįkart Kazio Maksvyčio auklėtiniai ketvirtose ketvirtfinalio rungtynėse Pasvalyje šventė pergalę užtikrintu rezultatu 101:64 (27:16, 23:14, 28:15, 23:19) .
Taigi, neptūniečiai „Betsafe-LKL” ketvirtfinalio seriją iki trijų pergalių laimėjo 3:1.
„Neptūno“ krepšininkai pusfinalyje iki trijų pergalių kausis su Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa. Pirmosios serijos rungtynės vyks gegužės 28 dieną (pirmadienį) 18.50 val. Vilniuje, antrosios – gegužės 30 dieną (trečiadienį) 18.50 val. Klaipėdoje, trečiosios – birželio 2 dieną (šeštadienį) 18.50 val. Vilniuje.
Jei reikės ketvirtųjų ir penktųjų pusfinalio serijos rungtynių, jos vyks birželio 4 dieną (pirmadienį) Klaipėdoje ir birželio 5 dieną (trečiadienį) Vilniuje.
Ketvirtfinalio seriją uždarė Pasvalyje
„Neptūnui“ būtent paskutinėse ketvirtfinalio serijos rungtynėse Pasvalyje lengviausiai pavyko susidoroti su „Pieno žvaigždėmis“ – klaipėdiečiai jau pirmojo kėlinio pabaigoje po dviejų iš eilės Tomo Delininkaičio tritaškių susikrovė dviženklę persvarą – 27:16 ir kontroliavo šią dvikovą.
Antrajame kėlinyje po Renaldo Seibučio dviejų taiklių baudų ir Mato Juciko prasiveržimo po krepšiiu „Neptūno“ pranašumas išaugo iki 23 taškų – 48:25. Komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo klaipėdiečiams pirmaujant 20 taškų skirtumu – 50:30.
Trečiajame kėlinyje po dviejų iš eilės Brandono Fieldso tolimų metimų skirtumas tapo triuškinančiu – 75:41 ir likusi rungtynių dalis priminė labiau formalumą.
Šiose rungtynėse solidžiai rungtyniavęs ir vos per 12 minučių 17 taškų pelnęs T. Delininkaitis trečiojo kėlinio viduryje apmaudžiai susižeidė švęsdamas vieną iš keturių savo pataikytų tolimų metimų. Klaipėdietis ore susimušė kūnais su bendraklubiu R. Seibučiu, o nusileidęs ant parketo pakreipė koją ir nukritęs susiėmė už čiurnos. Tęsti rungtynių T. Delininkaitis negalėjo. Tikimasi, kad trauma nėra rimta.
„Pieno žvaigždės“: Viačeslavas Bobrovas 13, Osvaldas Olisevičius 11, Jahennsas Manigat 9, Tomas Galeckas 8.
„Neptūnas“: Brandonas Fieldsas 19, Tomas Delininkaitis 17, Renaldas Seibutis ir Mindaugas Kačinas po 12, Laimonas Kisielius 11 (8 atk. kam.), Matas Jucikas ir Vytautas Šulskis po 7, Edgaras Želionis ir Simas Galdikas – po 6, Laurynas Beliauskas 4, Džiugas Slavinskas per aikštėje praleistas 5,16 min. taškų nepelnė.

Klaipėdiečiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 41:25 ir kur kas taikliau metė tolimus metimus – pataikė 10 iš 18 tritaškių (55 proc.), kai pasvaliečiai pataikė vos 6 tritaškius iš 29 bandymų (20 proc. taiklumas).
„Neptūnui” iškovoti solidžios pergalės nesutrukdė ir tai, kad komandai dėl kojos traumos padėti negalėjo įžaidėjas Jerry Johnsonas.
Priminsime, kad pirmoji ketvirtfinalio dvikova, vykusi gegužės 11 dieną Klaipėdoje, baigėsi „Neptūno” pergale dviženkliu skirtumu – 91:81. Antrąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes, vykusias gegužės 14 dieną Pasvalyje, 92:87 laimėjo „Pieno žvaigždės”, trečiose rungtynėse gegužės 19 dieną Klaipėdoje vėl pajėgesnis buvo „Neptūnas“ – 92:82.