„Neptūno“ pergalė prieš „Šiaulius“: sezono blokų rekordas ir K.Metrikio debiutas

2020.03.08

Gytis Masiulis blokavo septynis „Šiaulių“ (7-17) krepšininkų metimus bei užfiksavo geriausią šio sezono rezultatą lygoje, o Klaipėdos „Neptūnas“ (14-10) namuose triumfavo 90:70 (34:15, 12:15, 19:24, 25:16). Ši pergalė įtvirtino Tomo Gaidamavičiaus auklėtinių poziciją ketvirtoje „Betsafe–LKL“ čempionato vietoje.
„Iškovota labai puiki pergalė. Visų pirma reikia pasveikinti visas moteris su moters diena. Šią pergalę skiriame joms, ypač klaipėdietėms, – spaudos konferenciją pradėjo T.Gaidamavičius. – Kalbant apie rungtynes, tai visai neblogai gynėmės, išskyrus atkovotus kamuolius, kurių „Šiauliai“ po mūsų krepšiu nusiėmė 24. Gal kažkiek po krepšiu trūksta jėgos, bet gynybos planas išpildytas gan neblogai. Šiek tiek buvome pametę iniciatyvą, bet bendrai rungtynes kontroliavome gerai. Susitvarkėme discipliną, ypatingai puolime, ir iškovojome puikią pergalę.“
Uostamiesčio krepšininkai didelį žingsnį į priekį žengė pirmojo kėlinio viduryje, per penkias minutes pataikę penkis tritaškius ir spurtavę net 26:4. Fantastišką žaidimą parodę klaipėdiečiai jau po pirmojo kėlinio savo rankose turėjo 19 taškų pranašumą.
Osvaldas Olisevičius po ilgosios pertraukos greitai įskraidino 8 taškus, pakėlusius šeimininkų pranašumą iki 20 taškų ribos – 56:36. Svečiai iš Šiaulių sėkmingai užbaigė trečiąjį ketvirtį, atotrūkį sumažinę iki 10 taškų.
„Neptūnas“ ketvirtojo pradžioje sudavė dar vieną, kartu ir lemiamą smūgį varžovams, sužaidę atkarpą 11:0 jie išsprendė dvikovos likimą. Mačo pabaigoje ant parketo pirmą kartą karjeroje pasirodė ir jaunasis Klaidas Metrikis, spėjęs pasižymėti vienu taikliu baudų metimu, o po kelių akimirkų – ir tritaškiu.
Naudingumu pergalingame susitikime išsiskyręs G.Masiulis per beveik 22 minutes pelnė 16 taškų (2/2 dvit., 1/2 trit., 9/10 baud.), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, 3 kartus suklydo, blokavo net 7 metimus ir užfiksavo 29 naudingumo balus.
„Malonu, kad Gytis nudžiugino tokia gynyba. Jis turi tokį potencialą gynyboje, gerai šiuos dalykus jaučia, todėl šiandien blokavo 7 metimus“, – auklėtinio pasirodymą komentavo treneris T.Gaidamavičius.
G.Masiulio septyni blokuoti metimai – geriausias šio sezono rezultatas lygoje. Rekordas iki šio vakaro rungtynių „Švyturio“ arenoje buvo penki – tiek kartų varžovų bandymus pelnyti taškus yra gesinę Martynas Sajus ir Evaldas Kairys.
Sekmadienio rungtynėse šeimininkams padėti negalėjo Tomas Delininkaitis, kuris susižeidė treniruotės metu.
„Tomas turi sveikatos problemų. Prieš dvi dienas treniruotės metu vėl timptelėjo šlaunį. Sunkiai sekasi atsigauti po traumų, bet po truputį grįžta į rikiuotę“, – sakė „Neptūno“ treneris.
Kitą sekmadienį Klaipėdos krepšininkai vyks į Kauną, kuriame jų lauks mūšis su „Žalgiriu“.
„Neptūnas“: Osvaldas Olisevičius 18 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Gytis Masiulis 16 (6 atk. kam., 7 blk., 29 naud. bal.), Darrinas Dorsey 12 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Deividas Gailius 9.
„Šiauliai“: Rokas Gustys 14 (11 atk. kam.), Justas Furmanavičius 13, Evaldas Šaulys ir Kevinas Hardy – po 10.