„Neptūno“ pergalių serija nutrūko Kaune prieš „Žalgirį“

2019.12.01

Baigėsi Klaipėdos „Neptūno“ (7-5) penkių pergalių serija „Betsafe–LKL“ čempionate. Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai svečiuose 82:100 (17:23, 23:19, 18:24, 24:34) nusileido Kauno „Žalgirio“ (12-0) krepšininkams.
„Negaliu sakyti, kad buvo blogas žaidimas, nes ilgai buvome rungtynėse, – po mačo sakė T.Rinkevičius. – Negaliu skųstis žaidėjų energija, atsidavimu. Aišku, norint kovoti iki pabaigos su tokia komanda kaip „Žalgiris“, privalome būti protingesni. Pirmoje pusėje padarėme keturias klaidas ir lygiai kovojome dėl kamuolių, todėl buvome rungtynėse. Antroje dalyje klaidų buvo dvigubai daugiau, „Žalgiris“ jas lengvai vertė taškais. Jei norime lygiai žaisti su „Žalgiriu“, turime sužaisti labai geras rungtynes. Šiandien to nebuvo.“
Solidžiai startavęs „Neptūnas“ po Gyčio Masiulio tolimo metimo įgijo 8 taškų pranašumą (13:5), į kurį kauniečiai atsakė atkarpa 9:0. Antrasis ketvirtis prasidėjo trenerio Tomo Rinkevičiaus technine pražanga, kuris nepatenkintas teisėjų sprendimu pažėrė jiems kritikos.
„Nežinau už ką gavau techninę, reikia paklausti teisėjų. Man jie nepaaiškino. Gražiai kreipiausi, nežinau“, – epizodą aiškino „Neptūno“ treneris.
Gerai baudos aikštelę uždaręs bei dėl kamuolių kovojęs „Neptūnas“ po dviejų kėlinių atsiliko 2 taškais – 40:42. „Žalgiris“ per pirmuosius du kėlinius iš baudos aikštelės pelnė vos 12 taškų.
Žygimantas Janavičius po ilgosios pertraukos pataikė dvitaškį bei išlygino susitikimo rezultatą 42:42. Trečiajame ketvirtyje uostamiesčio krepšininkai nesulaikė „Žalgirio“ snaiperio KC Riverso, kuris pataikė tris tritaškius, o svečių deficitas pasiekė tuomet rekordinę dviženklį ribą – 56:66.

Tolimu šūviu ketvirtąjį kėlinį atidaręs Tomas Delininkaitis „Neptūno“ deficitą nurėžė iki penkių taškų 61:66. Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai galėjo priartėti dar arčiau, tačiau dukart iš po krepšio nepataikė Simas Galdikas, kovoje dėl kamuolio nesportine pražanga nubaustas buvo T.Delininkaitis.
„Žalgiris“ pasinaudojo šia situacija, sužaidė atkarpą 10:1 bei atitrūko 62:76. Nors Thomasas Walkupas nesportine pražanga užsidirbo prieš Žygimantą Janavičių, tačiau lemiamo spurto nebesurengė.
„Dėl nuovargio atsirado daug klaidų. Kai kada nespėjome grįžti į gynybą ar stabdyti varžovus anksčiau. Neišnaudojome komandinių pražangų. Turime įtemptą rungtynių grafiką, daug kelionių. Manau, kad nuovargis yra jaučiamas.
Kai kurios klaidos atsirado iš agresyvios „Žalgirio“ gynybos, kuri kartais buvo labai agresyviai. Sakyačiau, gal per daug agresyvi, bet tai buvo toleruojama. Praradome kamuolius kontakte, „Žalgiris“ puikiai tuo pasinaudojo“, – sakė T.Rinkevičius.
Kitas rungtynes klaipėdiečiai žais artėjantį trečiadienį, gruodžio 4-ąją, kuomet Čempionų lygos susitikime Vengrijoje susitiks su Sombathėjaus „Falco“ krepšininkais.
„Neptūnas“: Gytis Masiulis 15 (5 atk. kam., 23 naud. bal.), Deividas Gailius 13 (3/5 trit.), Andre Williamsonas 11, Žygimantas Janavičius 9 (7 rez. perd.), Osvaldas Olisevičius 8.
„Žalgiris“: KC Riversas 18 (6/7 trit.), Zachas LeDay 15, Edgaras Ulanovas 11, Jockas Landale‘as 10.