„NEPTŪNAS“ ALYTUJE LENGVAI SUDOROJO „DZŪKIJĄ“ (STATISTIKA, VIDEO KOMENTARAI)

2018.02.10

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai iš Alytaus grįš džiugiomis nuotaikomis – Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionate rezultatu 81:63 (27:14, 23:5, 13:19, 18:25) nukovė Alytaus „Dzūkijos“ komandą. Šią skambią pergalė neptūniečiai skyrė šiandien 24-ąjį gimtadienį švenčiančiam Matui Jucikui.
Alytiškiai pirmojo kėlinio viduryje minimalia persvara buvo priekyje – 8:7, tačiau netrukus klaipėdiečiai sužaidė įspūdingą atkarpą 18:0 ir atitrūko dviženkle persvara – 25:8. O antrajame kėlinyje dzūkai prieš neptūniečius tiesiog atrodė beviltiškai – Kazio Maksvyčio auklėtiniai sukaustė varžovus savo gynyba, sužaidė atkarpą 23:0 ir jau akivaizdžiai triuškino aikštės šeimininkus.
Alytiškiai antrajame kėlinyje pirmuosius taškus pelnė tik devintąją dvikovos minutę, o iš viso antrajame kėlinyje surinko vos 5 taškus, kai tuo tarpu „Neptūno“ vyrai per tą pačią dešimties minučių atkarpą surinko 23 taškus.
Antroji rungtynių dalis buvo tik formalumas.

„Dzūkija” – „Neptūnas” – 63:81 (14:27, 5:23, 19:13 25:18)
„Dzūkija“: Paulius Petrilevičius -12 , Paulius Danisevičius – 9, Nikolaos Stylianou ir Alanas Wigginsas – po 7 tšk.
„Neptūnas“: Brandonas Fieldsas – 17, Laurynas Beliauskas (4/8 trit.) ir Renaldas Seibutis (4/5 trit.) – po 16, Tomas Delininkaitis – 10, Simas Galdikas ir Vytautas Šulskis – po 6, Edgaras Želionis – 4, Klaipėdos ekipos gretose debiutavęs naujasis aukštaūgis Laimonas Chatkevičius per šiek tiek daugiau nei 12 minučių pridėjo 4 taškus (2/4 dvit., 2 atk. kam., 1 per. kam.), Mindaugas Kačinas – 2 tšk.
Šiandien 24-ąjį gimtadienį švenčiantis Matas Jucikas per šiek tiek daugiau nei 10 min. taškų nepelnė. Šiek tiek daugiau nei 21 minutę aikštėje praleidęs Laimonas Kisieius taip pat nesurinko nė vieno taško, o Jerry Johnsonas šįkart net nerungtyniavo. Jo pagalbos neptūniečiams neprireikė, kadangi skirtumas tarp komandų nuo dvikovos pradžios buvo itin solidus. Šįkart daug pasireikšti gavo jaunimas.

Portalas BasketNews.lt pabrėžia, kad asmeninį rezultatyvumo rekordą LKL pagerino Laurynas Beliauskas, pelnęs 16 taškų (2/4 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai). Jis taip pat atkovojo tris kamuolius, blokavo metimą, perėmė kamuolį, kartą suklydo ir surinko 13 naudingumo balų. Ankstesnysis rekordas buvo pasiektas praėjusių metų gruodžio mėnesį, kuomet L. Beliauskas buvo surinkęs 14 taškų rungtynėse su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.
Alytuje „Neptūnas“ tritaškius metė 50 proc. taiklumu – iš 24 bandymų tikslą pasiekė 12 tolimų metimų.
„Neptūnas“ (16 pergalių/5 pralaimėjimai) LKL čempionate užima trečiąją vietą, o „Dzūkija“ (7/15) yra aštunta.
Šio vakaro rungtynės su Alytaus ekipa buvo tarsi generalinė repeticija prieš vasario 13 dieną (antradienį) 18 val. „Švyturio“ arenoje vyksiančią šių ekipų SIL-Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalio dvikovą. Šių rungtynių Klaipėdoje kaina – jau kur kas didesnė.