„NEPTŪNAS“ GRAIKIJOJE NEATSILAIKĖ PRIEŠ PAOK KREPŠININKUS (STATISTIKA, NUOTRAUKOS)

2018.01.31

Klaipėdos „Neptūnui“ Graikijoje FIBA Čempionų lygos turnyre nepavyko rimčiau pasipriešinti tituluotajai Salonikų PAOK (Graikija) ekipai – nusileista rezultatu 70:91 (16:19, 16:39, 20:13, 18:20). Tačiau nepaisant šio pralaimėjimo neptūniečiai dar turi galimybių B grupėje užimti trečiąją vietą ir žengti į FIBA Čempionų lygos turnyro atkrintamųjų varžybų etapą.
Viskas spręsis paskutiniajame FIBA Čempionų lygos B grupės ture, kuriame vasario 6 dieną (antradienį) Kazio Maksvyčio auklėtiniai Klaipėdoje susikaus su „Iberostar“ ekipa. Pergalės atveju klaipėdiečiai išsaugotų trečiąją vietą, tačiau ir nesėkmės atveju „Neptūnas“  gali prasibrauti į atkrintamąsias varžybas.

Taigi, dar niekas nėra prarasta. Visi žinome, kad „Neptūnas“  savo žiūrovų akivaizdoje yra itin galinga jėga ir gali nukauti net patį tituluočiausią varžovą. „Neptūno“ sirgaliai, kviečiame Jus visus vasario 6 dieną (trečiadienį) 21.30 val. į „Švyturio“ areną padėti neptūniečiams kovoti su praėjusio sezono FIBA Čempionų lygos nugalėtojais – Tenerifės krepšininkais. Nenuleiskime rankų, o visi kartu kilkime į šį audringą mūšį ir parodykime svečiams iš Ispanijos, kaip galingai klaipėdiečiai gina savo namų tvirtovę.
Salonikuose pražudė antrasis kėlinys
Rungtynių  pradžia Salonikuose klostėsi permainingai – iš pradžių PAOK krepšininkai po Phillipo Gosso tritaškio ir Katsivelio taiklaus baudos metimo išsiveržė į priekį 4:0, tačiau netrukus po Renaldo Seibučio, Edgaro Želionio ir Jerry Johnsono taiklių atakų klaipėdiečiai persvėrė rezultatą – 9:6. Pirmmasis kėlinys baigėsi 19:16 graikų ekipos naudai.

 
Antrajame kėlinyje PAOK snaiperiai išsišaudė ir dvyliktą dvikovos minutę po dar vieno Phillipo Gosso taiklaus tolimo šūvio komandas skyrė dviženklė persvara – 28:16. Neptūniečiams sunkiai sekėsi stabdyti PAOK ekipos lyderius ir iki didžiosios pertraukos skirtumas išaugo iki 26 taškų – 58:32.
Klaipėdiečiai vien per antrąjį kėlinį PAOK ekipai leido pelnyti net 39 taškus, o patys surinko tik 16 taškų.
Antroje rungtynių pusėje neptūniečiai dar bandė kabintis, buvo sumažinę atsilikimą iki 18 taškų – 51:69, tačiau nieko pakeisti jau nebepavyko.

Graikijoje neptūniečiai buvo lyg nesavi – suklydo 24 kartus. Tiek daug kartų šį sezoną klaipėdiečiai dar nebuvo suklydę. FIBA Čempionų lygoje iki tol daugiausiai buvo suklysta 18 kartų, o LKL čempionate – 22 kartus.
PAOK: Phillipas Gossas – 29, Vassilis Charalampopoulos- 16, Linos Chrysikopoulos – 15, Antonios Koniaris – 11.
„Neptūnas“: Vytautas Šulskis ir Renaldas Seibutis – po 10, Jerry Johnsonas, Laimonas Kisielius ir Tomas Delininkaitis – po 8 tšk.

Neptūniečių nuotaikas šek tiek būtų pagerinęs ir pralaimėjimas mažesniu nei 13 taškų skirtumu, kadangi Klaipėdoje prieš PAOK ekipa buvo iškovota pergalė būtent tokiu skirtumu – 82:69, tačiau Salonikuose klaipėdiečiams krepšys buvo lyg užkeiktas ir to padaryti nepavyko.
Visgi reikia pripažinti, kad graikų krepšinio lygis – aukštas, o PAOK ekipos autoritetas yra neabejotinas.
PAOK klubas buvo įkurtas beveik prieš 90 metų – 1928-aisiais. Per tą laikotarpį Graikijos krepšinio grandai iškovojo daugybę titulų: ne kartą tapo Graikijos čempionais ir Graikijos taurės laimėtojais. Salonikų PAOK aukso amžius buvo maždaug prieš du su puse dešimtmečio. 1991 m. ši komanda laimėjo Saportos taurę, 1992 m. – Graikijos čempionatą, 1994 m. – Koračo taurę. Be to, 1993 m. PAOK užėmė trečiąją vietą prestižiškiausiame senojo žemyno turnyre – Eurolygoje.

Nepaisant pralaimėjimo Graikijoje, „Neptūnas“  su 7 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais B grupėje užima trečiąją vietą. PAOK ekipa su 6 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais žengia ketvirtoje pozicijoje. Viskas spręsis paskutiniajame ture, kuriame PAOK ekipai teks susigrumti su „Ventspils“ ekipa. Galimas ir toks variantas, kad į atkrintamąsias rungtynes pateks ir „Neptūno“, ir PAOK krepšininkai.