„Neptūnas“ iškovojo penktąją pergalę paeiliui

2023.04.30

Simboliškose Klaipėdai rungtynėse „Neptūnas“ švenčia penktąją pergalę paeiliui. Pradžioje rungtynių „Neptūnui“ strigus ties agresyvia gynyba, Gargždų „Gargždai“ vis alsavo šeiminkams į nugarą. Tačiau antroje rungtynių pusėje, labai „Neptūnui“ reikalingą tritaškį įmetęs M. Vaitkus užvedė savo komandą ir M. Brazio auklėtiniai namuose pratęsė laimėjimų seriją ir užsitvirtino mažiausiai septintąją vietą turnyrinėje lentelėje (91:86).

Pirmasis kėlinys „Neptūno“ komandai prasidejo sėkmingai. O. Pleikio ir D. Gailiaus taiklūs metimai komandą vedė į priekį (9:5). Tačiau kėlinio pabaigoje tikslūs varžovų metimai klaipėdiečių persvarą sumažino iki 1 taško (20:19).

Antrasis kėlinys „Neptūnui“ buvo sudėtingas. Varžovų komanda veržėsi į priekį, tačiau M. Girdžiūno trys baudų metimai išlygino rezultatą 23:23. „Neptūno“ klaidos leido Gargždų komandai vėl išsiveržti į priekį, bet M. Jogėlos ir O. Pleikio puikūs epizodai mažino „Neptūno“ komandos deficitą (33:36). Po to iniciatyvą perėmęs „Neptūno“ kapitonas D. Gailius išvedė savo komandą į priekį 38:36. Deja neptūniečiams iki kėlinio galo nepavyko išlaikyti šios taškų persvaros ir antras kėlinys baigėsi penkių taškų atsilikimu (42:47).

Trečiojo ketvirčio pradžia abiejoms komandoms buvo nerezultatyvi. Pirmasis savo metimą realizavo D. Gailius, taip mažindamas varžovų persvarą (44:47). „Neptūnui“ renkant klaidas ir stringant puolime, „Gargždų“ komanda išsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu (50:60). Prieš ketvirtąjį ketvirtį uostamiesčio ekipa laimėjo atkarpą 10:5, o komandas skyrė 5 taškai (60:65).

Ketvirtasis kėlinys sėkmingiau prasidėjo varžovų komandai. Po kelių sėkmingų atakų „Neptūno“ vyr. treneris M. Brazys buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (62:74). Nesėkmingą kėlinio startą taikliu tritaškiu pralaužė M. Girdžiūnas (65:74). Deja „Neptūnui“ vis teko vytis varžovų komandą, bet jiems tai daryti sekėsi gan gerai. Antroje kėlinio pusėje M. Girdžiūno dvitaškis leido Klaipėdos ekipai priartėti iki 3 taškų (73:76). Labai reikalingas M. Vaitkaus tritaškis dar labiau užvedė komandą ir „Neptūno“ sirgalius ir leido savo komandai vėl išsiveržti į priekį (79:78). Varžovai lengvai nepasidavė, tačiau D. Gailiaus du iš eilės mesti tritaškiai išvedė komandą į priekį 85:82. Taikliai sumestos „Neptūno“ baudos ir R. Gusčio metimai leido klaipėdiečiams švęsti pergalę namuose.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 26 (4 rez. perd.), Mindaugas Girdžiūnas 16, Rokas Gustys 15 (9 atk. kam., 3 per. kam., 30 naud.), Oskaras Pleikys 12 (7 atk. kam.), Matas Jogėla 10 (5 rez. perd.), Žygimantas Janavičius 9 (8 rez. perd.).

Gargždai“: Šarūnas Beniušis 24 (11 atk. kam.), Ernestas Jonkus ir Julius Kazakauskas (6 rez. perd.) po 12, Joshas Newkirkas (4 rez. perd.) ir Mantas Ruikis – po 11.