„Neptūnas“ Klaipėdoje nusileido „Šiaulių“ krepšininkams (nuotraukos, video, statistika)

2018.03.01

Po daugiau nei dviejų savaičių pertraukos Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“)  čempionato rungtynes žaidę Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai patyrė pralaimėjimą – po permainingos kovos  rezultatu 71:78 nusileido ambicingajai „Šiaulių“ ekipai.
Nors rungtynių pradžią klaipėdiečiai pradėjo užtikrintai ir gretai susikrovė dviženklę persvarą – 15:4, 21:9, tačiau antrajame kėlinyje neptūniečiai ėmė strigti „Šiaulių“ komandos gynybos gniaužtuose ir svečiai perėmė  dvikovos kontrolę į savo rankas. Komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo Antano Sireikos auklėtiniams pirmaujant 35:33.
Nors trečiajame kėlinyje neptūniečiai ir buvo persvėrę rezultatą – 47:44, tačiau netrukus vėl pateko į duobę ir ketvirtojo kėlinio viduryje šiauliečiai susikrovė 8 taškų pranašumą – 62:54.
Tada tritaškių šou pademonstravo „Neptūno“ snaiperis Tomas Delininkaitis. Jis smeigė tris iš eilės tolimus metimus ir komandas beskyrė 2 taškai – 63:65.
Iki rungtynių pabaigos likus 1 min. 14 sek. sunkų tolimą metimą pataikė „Šiaulių“ komandos legionierius Nicholas Zeisloftas ir svečių pranašumas išaugo iki 6 taškų – 73:67.
Per likusį laiką neptūniečiams nebepavyko pakreipti įvykių savo naudai ir teko susitaikyti su pralaimėjimu.
„Neptūnas“ – „Šiauliai“ – 71:78 (24:16, 9:19, 14:16, 24:27)
„Neptūnas“: Edgaras Želionis – 16 (8 atk. kam.), Tomas Delininkaitis – 14 (4/6 trit.), Renaldas Seibutis ir Laimonas Kisielius – po 10, Simas Galdikas – 6, Jerry Johnsonas – 5, Vytautas Šulskis – 4, Laimonas Chatkevičius, Lairynas Beliauskas ir Brondonas Fieldsas – po 2 tšk. Mindaugas Kačinas ir Matas Jucikas taškų nepelnė.
„Šiauliai“: Arminas Urbutis – 18 (10 atk. kam.), Laurynas Birutis – 12, Donatas Sabeckis – 11 (7 rez. perd.), Nicholas Zeisloftas – 10.
„Šiaulių“ gretose debiutavo amerikietis Troy Tayloras. Įžaidėjas per 12 minučių pelnė 3 taškus (1/2 dvit., 1/2 baud met.), atkovojo 2 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas, 3 sykius prasižengė pats ir surinko 3 naudingumo balus.
Kipėdiečiai pralaimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 35:42 bei prasčiau atakavo nuo dvitaškio (48 prieš 55 proc. ir tritaškio (29 prieš 35 proc.) linijos.
Kazys Maksvytis: „Esame vis dar ieškojimų kelyje“
Klaipėdos „Neptūno“ vyr. treneris Kazys Maksvytis po Klaipėdoje rezultatu 71:78 patirto pralaimėjimo prieš „Šiaulius“ teigė, kad jo žaidėjams pastaruoju metu trūksta energijos ir susikalbėjimo.
„Varžovai įgijo pasitikėjimą po mūsų prastos gynybos, trūko energijos, iš antrų šansų pelnėme tik 2 taškus, greito puolimo buvo mažai. Esame vis dar ieškojimų kelyje, tas manęs netenkina. Po pralaimėjimo prieš „Dzūkiją“ su juo teko gyventi ilgai, laukėme šių rungtynių, dabar trumpiau teks pagyventi iki kitų. Gaila, kad gerai rungtynes pradėjęs Brandonas Fieldsas patyrė kojos raumens traumą“, – kalbėjo K. Maksvytis.
Išsamesnis K. Maksvyčio ir „Šiaulių“ stratego Antano Sireikos komentaras – video įraše.

Iki šių rungtynių „Neptūnas“ šį sezoną „Šiaulių“ krepšininkus buvo įveikės du kartus: 2017 metų rugsėjo 21 dieną Šiauliuose rezultatu 82:73 ir 2018 metų sausio 4 dieną Klaipėdoje rezultatu 84:79.
Jau kovo 4 dieną (sekmadienį) 17 val. „Švyturio“ arenoje neptūniečiai kausis su Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkais, kovo 7 dieną (trečiadienį) 19 val. taip pat „Švyturio“ arenoje laukia itin rimtas išbandymas – FIBA Čempionų lygos aštuntfinalio dvikova su Strasbūro SIG (Prancūzija) ekipa, kovo 10 dieną (šeštadienį) į Klaipėdą su garsiaisiais broliais – LiAngelo ir LaMello Ballais atvyks Prienų-Birštono „Vytautas“ (rungtynių pradžia – 17 val.).
Kovo mėnesio viduryje – 18 dieną (sekmadienį) Vilniuje neptūniečių lauks dar vienas labai intriguojantis mūšis su Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa.
Klaipėdos krepšinio sirgaliai, palaikykite savo miesto komandą – istoriją kurkime kartu. Bilietus į „Neptūno“ rungtynes internetu platina Bilietai.LT. Taip pat bilietus galima įsigyti ir BilietaiLT kasose.