„NEPTŪNO“ VARŽOVAI – STRASBŪRO SIG KREPŠININKAI (DONATO ZAVACKO KOMENTARAS)

2018.02.14

Tarp šešiolikos geriausių FIBA Čempionų lygos komandų prasibrovęs Klaipėdos „Neptūnas“ sužinojo savo varžovą pirmajame atkrintamųjų rungtynių etape. Juo tapo C grupės nugalėtoja Strasbūro SIG ekipa (Prancūzija) ekipa, kurioje rungtyniauja gerai lietuviams pažįstami žaidėjai – buvęs Kauno „Žalgirio“ narys Dee Bostas, pernai Vilniaus „Lietuvos ryte“ rungtyniavęs Davidas Loganas ir buvęs Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ legionierius Michaelis Dixonas.
Priminsime, kad „Neptūnas“ B grupėje su 7 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais užėmė ketvirtąją vietą, o Strasbūro SIG krepšininkai su 9 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais įsitvirtino C grupės turnyro lentelės viršūnėje.
Komandos tarpusavyje sužais du kartus – namuose ir išvykoje, geresnį dviejų rungtynių rezultatą pasiekusi ekipa toliau tęs kovas dėl FIBA Čempionų lygos turnyro trofėjaus. Pralaimėjusiai ekipai šio sezono pasirodymas šiame turnyre bus baigtas.
Pirmoji atkrintamųjų rungtynių akistata vyks kovo 6 arba 7 dienomis Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, atsakomosios rungtynės Prancūzijoje – kovo 13 arba 14 dieną.
„Varžovas – išties pajėgus. Visi žinome, kad Prancūzijos krepšinio lygis yra aukštas. Tai įrodo šios šalies pasiekimai Europos ir pasaulio čempionatuose, olimpinėse žaidynėse. Juk Strasbūro SIG krepšininkai FIBA Čempionų lygos C grupėje užėmė pirmąją vietą, sėkmingai kaunasi Prancūzijos čempionate – šiuo metu užima antrąją vietą. Jie Prancūzijos čempionate turi tiek pat taškų (16 pergalių, 4 pralaimėjimai) kaip ir pirmoje vietoje esanti ekipa Le Mano „Le Mans Sarthe Basket“ ekipa. Tai daug ką pasako apie mūsų būsimų varžovų lygį. Šioje komandoje yra ir gerai lietuviams pažįstami veidai – šį sezoną Kauno „Žalgiryje“ pradėjęs, tačiau vėliau į Prancūziją išvykęs Dee Bostas, praėjusį sezoną Vilniaus „Lietuvos ryte“ rungtyniavęs Davidas Loganas ir buvęs Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ legionierius Michaelis Dixonas. Be jų Strasbūro ekipoje yra daug atletiškų žaidėjų. Tačiau juk varžovo nepasirinksi. Reikės kautis su tuo, su kuo suvedė burtai. Rankų tikrai nuleisti nežadame, kausimės ir iš visų jėgų bandysime pasiekti teigiamą rezultatą“, – sakė „Neptūno“ klubo sporto direktorius Donatas Zavackas.

Visos poros: 
Salonikų PAOK – Izmiro „Pinar Karšiyaka“;
Nantero 92 – Bandirmos „Banvit“;
Atėnų AEK – Nymburko ČEZ;
Oldenburgo „EWE Baskets“ – Liudvigsburgo „MHP Riesen“;
Zelionos Guros „Stelmet“ – Monako „AS Monaco“;
Bairoito „Medi“ – Stambulo „Bešiktaš“;
Mursijos UCAM – Tenerifės „Iberostar“;
Klaipėdos „Neptūnas“ – Strasbūro SIG.
Jeigu pavyktų įveikti prancūzus, „Neptūno“ lauktų Atėnų AEK ir Nymburko ČEZ poros nugalėtojas.