„Neptūnui“ reguliarusis sezonas baigėsi pralaimėjimu

2023.05.08

Nuo susitikimo pradžios į priekį savo varžovus paleidęs „Neptūnas“ namuose turėjo pripažinti Alytaus „Wolves“ komandos pranašumą. Pirmoji rungtynių dalis klaipėdiečiams baigėsi su viltimi – komandas skyrė tik devyni taškai. Po ilgosios pertraukos „Neptūno“ jaunimas stengėsi panaikinti turimą taškų deficitą, bet jų pastangų neužteko. Svečiai padidino turimą taškų persvarą ir laimėjo rezultatu 75:104 (24:31, 17:19, 16:25, 18:29).

Pirmąjį kėlinį „Neptūno“ ekipa pradėjo tvirtai. O. Pleikys pasižymėjo pirmasiais komandos taškais, o R. Gusčio dėjimas jau pirmąsias minutes privertė sirgalius pakilti iš savo vietų (4:6). Toliau neptūniečiai vis stengėsi naikinti taškų deficitą, bet svečių taiklūs tritaškiai jį tik didino (12:21). Antroje ketvirčio dalyje du tritaškius pataikęs M. Jogėla leido „Neptūno“ komandai priartėti prie varžovų (20:25). Visgi uostamiesčio ekipos klaidos gynyboje leido šį ketvirtį laimėti „Wolves“ komandai (24:31).

Antrasis kėlinys „Neptūnui“ prasidėjo sėkmingiau. Iniciatyvos ėmėsi Ž. Janavičius, kurio sumesti taiklūs baudos metimai taškų persvarą sumažino iki trijų taškų (30:33). Tačiau varžovus paleidę ir puolime klysti pradėję klaipėdiečiai leido varžovams vėl atitrūkti, ir ketvirčio pabaigoje padidinti taškų persvarą (41:50).

Po ilgosios pertraukos Klaipėdos komandai nesisekė stabdyti varžovų. Jie kėlinio pradžioje spurtavo (3:8), bet „Neptūno“ ekipos kapitonas šiam spurtui nepasidavė ir iš eilės realizavo du taiklius tritaškius (50:58), o  R. Gusčio taiklus metimas dar labiau priartino klaipėdiečius prie svečių komandos (52:58). Vis dėlto šio ketvirčio užbaigti taip sėkmingai klaipėdiečiams nepavyko. „Neptūno“ klaidos leido varžovams įgyti dar didesnį taškų pranašumą (57:75)

Ketvirtajame kėlinyje uostamiesčio klubas sunkiai rinko taškus, todėl klaipėdiečiams niekaip nepavyko sumažinti taškų persvaros iki vienženklio skirtumo, o galiausiai jis tik didėjo. Ketvirčio pradžioje sužibėjo po traumos į aikštelę grįžęs N. Mineikis. Jis realizavo du taiklius tritaškius, taip pat pridėjo ir kelias taikliais baudas (68:84). Šiame ketvirtyje buvo galima pamatyti žaidžiantį „Neptūno“ jaunimą, kurie gynėsi iš visų jėgų, tačiau į priekį išsiveržusių svečių pavyti nepavyko ir klaipėdiečiams teko pripažinti pralaimėjimą (75:104).

„Neptūnas“: D. Gailius 14 (5 atk. kam.), R. Gustys (8 atk. kam.) ir M. Jogėla (2/5 trit.) po 12, N. Mineikis 11 (2/4 trit.), O. Pleikys 8 (6/6 baud.).

„Wolves“: A. Caveris 21 (6 rez. perd.), R. Miniotas 16 (10 atk. kam.), A. Beručka 12 (3/6 trit.), J. Grantas 11 (6 atk. kam.), R. Kelly ir K. Žemaitis (2/2 trit.) po 10.